Beşiktaş derbisinde sakatlanan kaptan Arda, Elano, Caner ve Uğur'un durumları, çekilecek MR'ın ardından netlik kazanacak.

İnönü Stadı'nda Beşiktaş ile 1-1 berabere kalan Galatasaray'da, 4 önemli oyuncunun yaşadıkları sakatlıklar nedeniyle atletico madrid karşılaşmasında oynamaları riske girdi.

Maçtan sonra yapılan kontröllerde hafif sakatlıkları bulunduğu belirtilen kaptan Arda, Elano, Caner ve Uğur'un durumları, çekilecek mr sonuçlarına göre netlik kazanacak.

Kaptan Arda'nın sol arka adalesinde gerilme olduğu ve bu nedenle karşılaşmayı tamamlayamadığı açıklandı. Maçtan sonra sakatlığıyla ilgili konuşan Arda, "Karşılaşmaya devam etseydim, belki adalemde yırtılma olabilirdi ancak eski sakatlığımla ilgili bir durum olmadığını biliyorum" dedi. 

Sakatlandığı için oyundan alınan diğer futbolcu Elano'nun, sol kasığında zorlanma olduğu bildirildi. Sarı kırmızılı takımda ayrıca Caner'in elinden, Uğur'un da dizinden sakatlandığı açıklandı.

Beşiktaş ile karşılaşan Galatasaray'da takımını öne geçiren golü kaydeden kaptan Arda, 70. dakikada sakatlanınca oyuna devam edemedi. Yerde kaldıktan sonra yedek kulübesine 'Beni değiştirin' diye işaret eden kaptanın yerine oyuna Meksikalı Giovani Dos Santos girdi.

Galatasaray teknik direktörü Frank Rijkaard, sakatlanan Arda'nın durumunun iyi olduğunun müjdesini verdi.