Ataman hakemlere sitem etti

Fenerbahçe Ülker'e 68-60 yenilerek Beko Basketbol Ligi final serisinde 1-0 geriye düşen Efes Pilsen'de antremör Ergin Ataman, "Beklenenin çok altında kaldık ama hakemler de iyi maç yönetmedi" dedi.

Haberler 05.06.2009 - 01:19

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nde, final serisinin ilk maçında Fenerbahçe Ülker'e kendi sahasında yenilerek 1-0 geriye düşen Efes Pilsen'de, antrenör Ergin Ataman, karşılaşmanın hakemlerine tepki gösterdi.

Ataman, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, hakemlerin taraflı olduğunu düşünmediğini belirterek, ''Ama maçı iyi yönetmediklerini düşünüyorum. Herkes 'sert savunma' diyor, ancak bunun da kuralları var. Mrsic, bana göre her hareketiyle oyuncumuz Smith'i faullerle durdurdu ve oyundan düşürdü. Biz, normal itirazımızı ettik. Ne hakaret, ne küfür ettik, ama ilk yarıda bana teknik faul çalındı. İkinci yarıda rakip antrenör orta sahaya kadar geldi itiraz etti, teknik faul almadılar. Belki A Milli Takım Antrenörü Tanjevic'ten etkilendiler'' diye konuştu.

Bu sezon Ayhan Şahenk Salonu'nda ilk kez kötü oynadıklarını ve maç kaybettiklerini dile getiren Ataman, bunun için üzüldüklerini, ancak kısa sürede toparlanmak istediklerini söyledi.

Maçta her iki takımın da kötü bir oyun ortaya koyduğunu kaydeden Ataman, ''Karşılaşma kör dövüşü şeklinde geçti. Kalite, beklenenin çok altında kaldı. Biz, inanılmaz şekilde top kayıpları yaptık ve boş şutları kaçırdık. Aslında rakibimizden kötü oynamadık. Fenerbahçe'nin, şampiyon olması için bizi 3 kez yenmesi lazım. Biz avantajımızı kaybettik. Fenerbahçe Ülker'in bizi bundan sonra bu kadar kolay yenemeyeceğine inanıyorum'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...