Ataman: İyi oynamadık

Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka'yı 78-69 mağlup eden Efes Pilsen'de antrenör Ergin Ataman oyundan memnun kalmadı.

28.02.2010 - 16:43

Ataman: İyi oynamadık

Beko Basketbol Ligi'ndeki dev maçta Beşiktaş Cola Turka'yı 78-69 yenerek, liderliğini sürdüren Efes Pilsen'de antrenör Ergin Ataman, iyi oynamadıklarını söyledi.
        
Ataman, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, tamamen ULEB Avrupa Ligi'ne konsantre olduklarını ifade ederek, ''Bugün basketbol olarak maçın hakkını veremedik. Bunu da Avrupa Ligi'ndeki maç tempomuz ve konsantrasyonumuza bağlıyorum. İyi basketbol oynadığımızı düşünmüyorum. İyi başladığımız karşılaşmanın ikinci periyodunda tempoyu kaybettik. Bu arada hiç oynamayan oyuncularımıza şans vermemiz gerekiyordu. İkinci periyotta bunlara yer verdik. Fenerbahçe Ülker'in ligde hemen arkamızda oluşu, maç kaybına tahammül bırakmıyor. Son bölümde iyi savunma yaparak, kazandık'' diye konuştu.
        
ULEB Avrupa Ligi'nde 4 Mart Perşembe günü sahalarında yapacakları Real Madrid maçının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Ataman, şunları kaydetti:
        
''Artık bütün hedefimiz ULEB Avrupa Lig'nde oynayacağımız Real Madrid maçı. Grupta artık sona geldik. Bu maçı kazanırsak, gruptan çıkma ve 'Top 16'ya kalma yolunda çok büyük bir adım atmış olacağız. Çok zor bir maç olacak. Real Madrid, yıldızlar topluluğu. Ama biz de iyi durumdayız. Ümit ediyorum seyirci bizi bu maçta yalnız bırakmaz ve biz de galibiyetle yolumuza devam ederiz.''
        
BIYIKTAY: ''BASİT HATALAR YÜZÜNDEN KAYBETTİK''
        
Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Burak Bıyaktay, maçı son bölümlerde yaptıkları basit hatalar nedeniyle kaybettiklerini ifade etti.

Karşılaşmada iyi bir mücadele sergilediklerini anlatan Bıyıktay, ''Özelikle hafta içinde büyük sıkıntılar yaşadık. Geçen hafta Chatman olayı oldu ve yerine yeni bir oyuncu aldık. Aldığımız Margue Perry iki antrenman yaparak maça çıktı. Fletcher sakatlığı nedeniyle oynayamadı. Yine de oyuncularımı kutluyorum. Bence çok iyi mücadele ettiler. Son anlarda yaptığımız basit hatalar nedeniyle kaybettik'' değerlendirmesini yaptı.
        
Bıyıktay, Efes Pilsen'in büyük bir kadro derinliğine sahip olduğunu dile getirerek, ''Efes Pilsen'in çok kaliteli oyuncuları var. Yaptığınız basit hataları affetmezler. İkinci yarıda ayrıca dış atışlardan çok şut kaçırdık. Bu da kaybetmemizde etken oldu. Artık bundan sonraki maçlarımızı kazanmaya çalışacağız'' diyerek, sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...