Ataman: Kupayı vermeyeceğiz

Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Ülker karşısında seride 3-2 geride olmalarına karşın, iddialı açıklamalarda bulundu.

Ataman: Kupayı vermeyeceğiz

Beko Basketbol Ligi Play-Off Final Serisi'nin 5. maçında Fenerbahçe Ülker'i 83-79 yenerek seride durumu 2-3'e getiren Efes Pilsen'de antrenör Ergin Ataman, şampiyonluğu Fenerbahçe Ülker'e vermeyeceklerini söyledi.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Ergin Ataman, basın mensuplarına yönelik olarak, ''İlk kez bu kadar kamera görüyorum. Herhalde hepiniz Fenerbahçe Ülker'in kupa töreni için geldiniz. Ama biz o kupayı o kadar kolay vermeyeceğiz'' dedi.

Serinin çok sert mücadelelere sahne olduğunu, Thornton ve Kerem Tunçeri'yi sakatlıkları nedeniyle kaybetmelerinin tesadüf olamayacağını belirten Ataman, ''Kalan oyuncularımızla da mücadelemize devam edeceğiz. Basketbol olarak iyi oynadığımızı düşünüyorum. Üstün olan taraf bizdik. Oyunu iyi kontrol ettik. İlk devrede 46 sayı bulmamız önemli. Rakocevic ve Ender'in ciddi katkıları oldu. İkinci yarıda yorgunluk nedeniyle bir ara maç elimizden gidiyor gibi oldu ama özellikle yedekler arasından gelen Ermal, ciddi katkı sağladı takıma. Kalan bölümde de oyunu iyi kontrol ederek maçı kazandık'' dedi.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan son iki maçta da iyi oynamalarına karşın, kendi hataları nedeniyle mağlup olduklarını ifade eden Ataman, ''Ama bugün emeğimizin karşılığını aldık. Bu kupayı biz Fenerbahçe Ülker'e vermeyeceğiz'' diye konuştu.

''DOPİNGCİ DEMEK, EN AĞIR HAKARET''
Ergin Ataman, Fenerbahçe Ülker taraftarlarının kendisi aleyhine ''dopingci'' diyerek tezahürat yapmasına büyük tepki gösterdi.

Serideki 5 maçtır rakip taraftarların kendisi için, ''dopingci'' demeyi sürdürdüğünü, ancak buna karşı hiçbir önlem alınmadığını söyleyen Ergin Ataman, ''Ben dopingci falan değilim. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve FIBA, Kerem Gönlüm olayında kulübün bir kusuru olmadığını kabul ederek ceza vermedi. Kerem Gönlüm de bu maddenin doping olduğunu bilmiyordu. Performans artırıcı bir özelliği de yok. 'Dopingci' demek, benim gibi bir antrenör için en büyük hakaret. Ben Türkiye'ye Avrupa kupası kazandırmış bir antrenörüm. Her kim olursa olsun, biri buna engel olmalı. Geçen yıl hakem Mehmet Keseratar aleyhine esprili bir pankart açıldığı için burada maç başlatılmadı. Şimdi binlerce kişi benim için, 'dopingci' diye bağırıyor. Ergin Ataman bu ülkenin antrenörüdür. Dopingci diyemezsiniz. Bu en ağır hakarettir. Fenerbahçe Ülker taraftarını sağ duyuya çağırıyorum'' ifadelerini kullandı.

Efes Pilsenli oyuncu Sinan Güler ise Fenerbahçe Ülker'e karşı Çarşamba günkü maçı da kazanıp, yine kendi salonlarında şampiyonluk için maça çıkmak istediklerini belirtti.

ERDOĞAN: BASİT HATALAR BELİRLEDİ
Fenerbahçe Ülker Antrenörü Ertuğrul Erdoğan, final serisinin 5. maçında yapılan basit hataların galibi belirlediğini söyledi.

Beko Basketbol Ligi Final Serisi'ne yakışır maçlar yapıldığını belirten Erdoğan, ''Ben zaten serinin henüz bitmediğini söylemiştim. Seride 3-1 öndeydik, ama 1 galibiyete daha ihtiyacımız vardı. Sanıyorum bu avantajın getirdiği bir yumuşaklıkla başladık maça'' dedi.

Erdoğan, savunmada ciddi zaafları olduğunu vurgulayarak, ''Ciddi savunma zafiyetleri gösterdik ve bu maçın geneline de yansıdı. Maçta 83 sayı yememiş olmamız, bir final serisine yakışmadı. Çok basit hatalar, maçın galibini belirledi. Buradaki sonuçtan iyi bir ders çıkarıp, savunma sertliğimizi gözden geçirmemiz gerekecek. Bunun üzerinde duracağız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...