Atiba Hutchinson: Bayern Münih maçlarını dört gözle bekliyoruz

Beşiktaş'ın orta sahadaki dinamosu Atiba Hutchinson, ilk yarıyı, Bayern Münih eşleşmesini ve şampiyonluk şanslarını ve Cenk Tosun'un transferini değerlendirdi. Bayern Münih eşleşmesi için umutlu konuşan Kanadalı, takımdan ayrılan Cenk Tosun ve transferi gündemde olan Kanadalı futbolcu Cyle Larin ile ilgili de konuştu.

Ntvspor 11.01.2018 - 14:30

Atiba Hutchinson: Bayern Münih maçlarını dört gözle bekliyoruz

"Son 2 sezonda işler bizim için gayet iyi gitti."  diyen Atiba Hutchinson, "Bu takım başarı için oluşturulmuş bir takım. Zaferlerle takımın öz güveni giderek güçlendi. Bu sezon değişen bir şey yok. Hatta daha güçlü hale geldik. Sezonun ilk yarısında beklediğimiz kadar puan toplayamadık. Ama üst üste 3. defa şampiyon olmamız için her şey müsait. Deneyimli ve potansiyeli yüksek genç oyuncular var. Sezonun ikinci yarısında daha iyi performans sergileyerek hedefimize ulaşacağız." dedi.  

"BU TAKIM BAŞARI İÇİN OLUŞTURULMUŞ"
Son 2 sezonda işlerin kendileri için gayet iyi gittiğini vurgulayan Kanadalı oyuncu, "Bu takım başarı için oluşturulmuş bir takım. Zaferlerle takımın öz güveni giderek güçlendi. Bu sezon değişen bir şey yok. Hatta daha güçlü hale geldik. Sezonun ilk yarısında beklediğimiz kadar puan toplayamadık. Ama üst üste 3. defa şampiyon olmamız için her şey müsait. deneyimli ve potansiyeli yüksek genç oyuncular var. Sezonun ikinci yarısında daha iyi performans sergileyerek hedefimize ulaşacağız." sözleriyle iddiasını ortaya koydu. 

Biz onlarla (Bayern Münih) oynayacağımız maçları dört gözle bekliyoruz. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Şampiyonlar Ligi'nde bugüne kadar çok iyi bir performans gösterdik. Bunu devam ettirirsek onlara karşı da önemli bir iş yapabiliriz

 "BAYERN MÜNİH MAÇLARINI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ"
Şampiyonlar Ligi'ndeki Bayern Münih eşleşmesiyle ilgili ise Kanadalı oyuncu, "Kesinlikle üzgün ya da hayal kırıklığına uğramış değilim. Çok büyük bir maç. Şampiyonlar Ligi'nde zaten bu turlarda güçlü takımlarla eşleşiyorsunuz. Bayern de en güçlülerinden biri. Biz onlarla oynayacağımız maçları dört gözle bekliyoruz. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Şampiyonlar Ligi'nde bugüne kadar çok iyi bir performans gösterdik. Bunu devam ettirirsek onlara karşı da önemli bir iş yapabiliriz. Bu eşleşmenin deneyimin tadını çıkaracağız. Umarım güzel işler yapacağız." şeklinde umutlu konuştu. 

CYLE LARIN'E ÖVGÜ
Beşiktaş'ın anlaşmaya vardığğı Cyle Larin için de konuşan Atiba Hutchinson, "Potansiyeli çok yüksek bir oyuncu. Larin'i gayet iyi tanıyorum. MLS'te (Amerika Futbol Ligi) kendini kanıtladı. Kanada Milli Takımı ile de Dünya Kupası elemelerinde deneyim kazandı. Çok güçlü, kaliteli bir oyuncu" sözleriyle vatandaşını övdü.

Onunla konuştüun mu?" sorusuna ise Hutchinson, ""Söyleyemem, o konuyla ilgili bana düşmez" demekle yetindi.

YENİ SÖZLEŞME KONUSU"
Sezon sonu için yeni bir sözleşmeyi düşünüyor mu?" sorusu üzerine ise Atiba Hutchinson, "Çok kısa bir konuşma yaptık. Önümüzde bir 2. yarı var. Gün gün bakıyorum. Her şeye açığım. Önümüzdeki günler neler gösterecek, göreceğiz. Yeni sözleşme neden olmasın. Beşiktaş hem bana hem aileme çok şey verdi. İstanbul'da bulunmaktan gayet mutluyum. Burada kalmaya açığım" yanıtını verdi.

"Kendisine biyonik adam" denildiği yorumları içinse Atiba Hutchinson, "Yorulduğum oluyor; ama burada yaptığım bir çok şey var. Bazılarını antrenman öncesi yapıyorum. İyi beslenip, düzenli uyumaya çalışıyorum. Bu sayede de kendimi formda tutmaya çalışıyorum." sözleriyle formda kalmasının ipuçlarını verdi.

Çocuğunun ismini siyah koyduğunun hatırlatılması üzerine ise Hutchinson, "Şu anda Ayo Hutchinson'ı kullanıyoruz. Ortadaki ismi kaldırdım. Resmi olarak böyle." demekle yetindi.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR OYUNCUYU KAYBETTİK"

Cenk Tosun'un transfer olmasıyla ilgili de konuşan Atiba Hutchinson, "Çok önemli bir oyuncuyu kaybettik. Bu noktaya gelebilmek için son bir kaç sezondur çok çalıştı, çok gelişim gösterdi. Son 3 sezonda elde ettiği istatistikler bunu gösteriyor. Çok iyi bir golcü. Sağ ve sol ayağını çok iyi kullanabiliyor. Cezasahası içinde olağanüstü bitiriciliğe sahip. Deyim yerindeyse şapkadan tavşan çıkarabilen, ortada hiç pozisyon yokken gol pozisyonu yaratabilen bir oyuncu. İngiltere'ye dünyanın en iyi liglerinden birine gitti ve hayali gerçekleşti. İngiltere fiziksel mücadele anlamında çok farklı bir lig. Çok yoğun bir lig. İyi bir başlangıç yaparsa Umarım iyi bir başlangıç yapar. İyi başlayıp gerisini getirebileceğine ve başarılı olabileceğine inanıyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

VIDEO: ATIBA'NIN OĞLU NOAH'IN HAFTA SONU KEYFİ

Sayfa Yükleniyor...