Siyah-beyazlı ekipte beşinci sezonunu geçiren Hutchinson, Kanada'nın İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon ve Kanada Ticaret Müsteşarı Chris Wimmer, Kanada İstanbul Başkonsolosluğu tarafından 2-7 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 2. Kanada Eğitim Haftası etkinlikleri öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde konuk ettiği Alman ekibi Leipzig'i 2-0 yenerek ikide iki yapan ve liderliğini sürdüren Beşiktaş'ın gruptan çıkacağına inandığını belirten Hutchinson, "Bizim için çok iyi bir başlangıç oldu. Bu durum, kendimize olan güvenimizi arttırdı. Geleceği çok fazla düşünmek istemiyoruz. Grupta oynayacağımız 4 karşılaşmada daha var. Maç maç bakıyoruz. Şu anki hedefimiz bir sonraki müsabaka" ifadelerini kullandı.

"BURADA BU KADAR SEVGİ GÖRMEYİ BEKLEMİYORDUM"

Beşiktaş taraftarlarının takımda en değer verdiği, en sevdiği isimlerden biri haline gelmesine kendisinin de şaşırdığını belirten Kanadalı yıldız, "Doğrusunu söylemek gerekirse, bu kadar büyük bir sevgi görmeyi ben de beklemiyordum. Daha önce Türkiye'de oynamış arkadaşlarımla konuştum. Bana Türkiye'nin yaşamak için çok iyi bir yer olduğunu, futbol için iyi bir ülke olduğunu söylemişlerdi. Ben de bunun üzerine Türkiye'ye gelmeye karar verdim. Yalnız bu konuştuğum arkadaşlar bana aynı zamanda şunu söylediler: Tüm çabanı göster, Türkiye'de iyi bir başlangıç yap ve orada sıkı çalış. Bu zaten benim yaşam felsefem. Hayatta yapmayı sevdiği şey. Ben de burada olabildiğince iyi oynamaya ve sıkı çalışmaya devam ettim. Taraftarlar da sağ olsunlar bu konuda ne kadar memnun olduklarını bana sevgileriyle gösterdiler" ifadelerini kullandı.

"WERNER'İN UMARIM BİR SAĞLIK PROBLEMİ YOKTUR"

Salı gecesi oynanan Şampiyonlar Ligi maçında, Leipzig'in yıldızı Timo Werner'in kulaklarında sorun yaşayarak oyundan çıkması ile ilgili konuşan Atiba, "Werner'in inşallah bir sağlık problemi yoktur ve her şey yolundadır. Türkiye ve Şampiyonlar Ligi'ndeki stadyumlardaki sesi, gürültüyü duymak tamamıyla başka bir deneyim. Dünyanın neredeyse hiçbir ülkesinde böyle bir taraftar kitlesi yok. Ben ve takım arkadaşlarım bundan çok memnunuz. Her seferinde yaşadığımızda bu bize olağanüstü geliyor. Şampiyonlar Ligi'nde de rakip takımlar bayağı zorlanacak. Özellikle kendi sahamızda oynadığımızda.. Çünkü bizim taraftarımız bizim arkamızda ve yaptıkları tezahürat ile de karşı takıma zor anlar yaşatıyorlar" şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ın Kanadalı yıldızı Atiba Hutchinson'ın oğlu Noah, taraftarların arasında adeta maskot olarak gösteriliyor.
Beşiktaş'ın Kanadalı yıldızı Atiba Hutchinson'ın oğlu Noah, taraftarların arasında adeta maskot olarak gösteriliyor.

"NOAH BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLU"

Sosyal medya fenomeni haline gelen oğlu Noah hakkında da konuşan Atiba "Kendisi çok iyi. Burada olmaktan çok mutlu. Eğer Türkiye'den ayrılmaya karar verirsem, onlara bunu inandırmak için işim oldukça zor olacak. Noah da eşim de Türkiye'de çok rahatlar. Onları başka bir yere götürmek istediğimde, bu kararı verdiğimde onları ikna etmek konusunda bayağı güçlük yaşayacağım. Ama burada kalırsak Noah'ın bir gün Beşiktaş forması giyen bir futbolcu olmasını isterim" diye konuştu.

SHANNON: ATİBA'NIN TÜRK TOPLUMUNDA SAYGI GÖRMESİ BİZİ MUTLU EDİYOR

Kanada'nın İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon, Hutchinson'ın Türk toplumu tarafından saygı görmesinin kendilerini mutlu ettiğini aktardı.

Hutchinson'ın Türkiye'deki en ünlü Kanadalı olduğunu kaydeden Shannon, "Sporun çok büyük bir kültürel değişim aracı olduğuna inanıyoruz. Atiba, spor, kültür ve marka büyükelçimiz olarak bize destek veriyor. Atiba'nın Türk toplumunda saygı görmesi bizi mutlu ediyor" şeklinde görüş belirtti.

ATİBA'NIN OĞLU NOAH'IN HAFTA SONU KEYFİ

TARAFTARIN MASKOTU OLDU

Kandalı yıldız Atiba'nın oğlu Noah, Beşiktaşlı futbolcuların ve taraftarın maskotu oldu. Noah'ın sosyal medya hesabı ve paylaşımları büyük ilgi görüyor.