Ahmet Bulut: Atletico Madrid Gökhan Töre'yi istedi

Menajer Ahmet Bulut, "Yazın Atletico Madrid'den resmi bir teklif geldi. Rakamlar Beşiktaş'ın istediği gibi olmadı. Gökhan kalacak mı, kalmayacak mı, bu soruyu ben cevaplayamam" dedi.

İHA 12.02.2016 - 13:04

Ahmet Bulut: Atletico Madrid Gökhan Töre'yi istedi

Ünlü menajer Ahmet Bulut, Tivibu Spor'da yayınlanan Doğru Taktik programında Gökhan Töre, Mario Gomez, Gökhan Gönül, Arda Turan ve Serdar Taşçı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"YAZ AYINDA ATLETICO GÖKHAN TÖRE'Yİ İSTEDİ"

Beşiktaş yıldız futboclusu Gökhan Töre için yaz transfer döneminde İspanya'nın Atletico Madrid takımının teklif sunduğunu söyleyen Ahmet Bulut, "Gökhan Töre'yi buraya ben transfer ettim. Yazın Atletico Madrid'den resmi bir teklif sundum. Rakamlar Beşiktaş'ın istediği gibi olmadı. Onlar da Gökhan'ın 1 sene daha kalmasını istiyorlardı. Gökhan kalacak mı, kalmayacak mı, bu soruyu ben cevaplayamam. Ama Avrupa'ya gitmek istiyorsa, artık seneye o adımı yapması lazım. Çok büyük potansiyeli var. Gökhan nereyi ister, inanın bilmiyorum. Gökhan da Arda'nın yolundan gidebilir, kafasını kullanması lazım" şeklinde konuştu.

"GÖKHAN'IN ÖNCELİĞİ FENERBAHÇE"

Sezon sonunda Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek başarılı oyuncu Gökhan Gönül için sorulan soruya Bulut, "Gökhan Gönül için Fenerbahçe ile konuşmadan önce, ki Aziz Yıldırım da futbolcularla konuşmak istiyor, bir konuşsun. Top oynayacak olan Gökhan. Fenerbahçe ile anlaşılırsa, Gökhan burada kalır. Önceliği Fenerbahçe'dir. Fenerbahçe 'anlaşamıyoruz' dediği zaman, ben gerekli hamleyi yaparım. Şu anda bir görüşme olmadı. Bu ekonomik olarak son transferi" diye cevap verdi.

"GOMEZ BEŞİKTAŞ'TA KALACAK GİBİ DURUYOR"

Beşiktaş'tan önce Galatasaray'ın da Alman golcü oyuncu Mario Gomez'i kadrosuna katmak istediği belirten Ahmet Bulut, "Şu anda şartlar Mario burada kalacak gibi gösteriyor. Mukavelede bir madde var. EURO 2016 öncesinde kalıp kalmayacağı belli olacak. Mario 'ben burada kalıyorum' dediği zaman kalır. Devam ederse, aynı mukavelesi devam edecek. Beşiktaş tabii ki kalmak istiyorsa, mukavelesini uzatmak ister" diye konuştu.

"BARCELONA'DAN ARDA'YA GELEN İLK TEKLİFİ REDDETTİM"

Arda Turan'ın dünya devi Barcelona'ya transfer olma süreci hakkında da konuşan Ahmet Bulut, "Arda'ya Barcelona dışında İngiltere Premier Lig'inden de önemli teklifler vardı. Barcelona dünyanın en iyi kulübü. Arda'da Barça'da oynamayı çok istiyordu. Barcelona'nın ilk teklifini reddettim. İkinci teklifte anlaşma sağladık. Son ana kadar bu transferi Arda'dan bile sakladım" ifadelerini kullandı.

"SERDAR RUSYA'DA KALMAK İSTEMEDİ"

Serdar Taşçı'nın Rusya'nın Spartak Moskova takımından Almanya'nın Bayern Münih ekibine transfer olmasının Türkiye-Rusya arasındaki gerilimden dolayı olduğunu açıklayan Bulut, "Rusya'da bir maçta tribünlerde Türk bayrağı yakılmış. Serdar milliyetçi bir çocuk. Bu durumu içine sindiremedi ve Rusya'dan ayrılmak istedi. Schalke 04'ün Serdar'a yoğun ilgisi vardı. Ancak son anda devreye Bayern Münih girince oyuncuyu Bayern'e verdim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...