Pierre-Emerick Aubameyang, geçen sezon Borussia Dortmund formasıyla attığı 39 golle dikkatleri üzerine çekti. 27 yaşındaki oyuncu, bu sezon da şu ana kadar 7 kez fileleri havalandırdı.

Transfer döneminde adı birçok büyük kulüple anılan Aubameyang, takımı Borussia Dortmund'da kalmaya karar vermişti. Gabonlu oyuncu, yaz döneminde Real Madrid, Paris Saint-Germain ve Manchester City’nin kendisiyle ilgilendiğini söyledi.

Aubameyang; "Babam, Manchester Cityli yöneticiler ile görüştü ancak görüşmelerden somut bir sonuç çıkmadı. Real Madrid'in de bana ilgisi olduğunu biliyordum. Ancak ilgileri resmi bir teklif aşamasına gelmedi. Kalbimdeki kulüp Real Madrid. Büyükbabama, bir gün Real forması giyeceğim sözünü vermiştim. Geçen yaz olmadı ama önümde hala zaman var" dedi.

Aubameyang, transfer döneminde en ciddi teklifi ise Paris Saint-Germain'den aldığını vurguladı. Paris ekibinin geçmişte olduğu kadar güçlü olduğunu düşünmeyen Aubameyang; "Yakın gelecekte Fransa'ya dönmeyi düşünmüyorum. Bu nedenle Paris Saint-Germain'de oynamak yerine kulübümde kalmayı tercih ettim" diye konuştu.

Aubameyang, geçen sezon Bundesliga'da yılın oyuncusu seçilmişti.