Aurelio 1.5 milyon Euro'ya satılık

İspanya'da küme düşen Real Betis'in, milli futbolcu Mehmet Aurelio için, 1,5 milyon Euro bonservis bedeli istediği öğrenildi.

08.07.2009 - 15:24

Aurelio 1.5 milyon Euro'ya satılık

İspanya'da 2. lige düşen Real Betis kulübünün, sakatlığı bulunan Türk futbolcu Mehmet Aurelio'yu 1.5 milyon Euro bonservis bedeline başka bir kulübe verebileceği belirtiliyor.

Real Betis kulübüne yakın kaynaklardan alınan bilgilerde, Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu'nun kulüp başkanı Manuel Ruiz de Lopera ile görüştüğü ve Türk futbolcunun Real Betis'ten ayrılmasında kolaylık yapılacağı hususunda garanti aldığı iddia edildi.

Tutumlu, ''Henüz önümüzde 1 ay daha olsa da Aurelio iyileşiyor ve sahalara dönmesi öngörülenden önce olacak. Normal şartlarda Real Betis'de devam etmemesi gerekiyor, çünkü kulüp için ekonomik bir yük olacak. Lopera ile bir anlaşmamız var, bakalım ne olacak'' şeklinde konuşurken, Aurelio için çok sayıda kulübün transfer teklifinde bulunduğunu ileri sürdü.

Fenerbahçe'den bonservisi elinde bedavaya gelen Aurelio, mevcut durumda yaklaşık 2 milyon Euro ile Real Betis'in en pahalı futbolcusu durumunda bulunuyor. Ay sonu veya ağustos ayının ilk haftalarında Sevilla'ya gelmesi beklenen Aurelio'nun Real Betis kulübünün doktorları tarafından kontrolden geçirileceği, futbolcunun sahalara dönme süresi konusunda endişelerin bulunduğu ifade ediliyor.

Real Betis, Aurelio dışında Emana ve Mark Gonzalez'i de satmak isterken, kaleci Ricardo veya forvette Oliveria ile Sergio Garcia'nın tutulması hedefleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...