İSTANBUL - Sezon başında İspanya'nın Real Betis kulübüne olaylı bir sekilde transfer olan Mehmet Aurelio, Türkiye'ye dönmeye hazırlanıyor. Milli futbolcunun ilk tercihi Fenerbahçe.

Fenerbahçe'den olaylı bir sekilde ayrılan Mehmet Aurelio, kulübü Real Betis'in küme İ düsmesi sonrasında Türkiye'ye dönmek istiyor. Yıldız futbolcunun hem ikinci ligde forma giymek istememesi hem de İspanya'da yaşadığı ailevi sorunlar nedeniyle yeniden Türkiye'de bir takımda oynamak için girisimlere başladı.

Milli futbolcunun menajeri, İstanbul'a gelerek başta Fenerbahçe olmak üzere bazı kulüplerle ön temas kurma çalışmalarına başladı. Aurelio'nun menajeri hafta başında Real Betis kulübü başkanı ile görüsüp, milli futbolcunun ayrılam kararını kulübüne resmen bildirecek.

Aurelio ile Betis kulübü arasındaki sorunun çözülmesinin ardından milli oyuncu İstanbul'a gelerek başta Fenerbahçe olmak üzere kulüplerle masaya oturacak.

Fenerbahçe kulübü ile Aurelio arasında ön görüşmelerin başladığını sarı-lacivertli yöneticilerin bir kısmı yalanlarken, bir kısmı da net bir ifadeyle doğruladı.

Sezon başında olaylı bir sekilde İspanya'ya transfer olan Mehmet Aurelio ile Fenerbahçe kulübü arasında ihtilaf doğmuş ve Futbol Federasyonu Uyusmazlık Çözüm Kurulu, Fenerbahçe'yi haklı bulmuştu. Aurelio'ya verilen 5 milyon 250 bin dolarlık ceza için ise milli oyuncu CAS'a gitme hakkını kullanmıştı.

Bu sezon İspanya Ligi'nde 30 maçta görev yapan Aurelio, Nisan ayında Valencia maçında sakatlanmış ve 1 ay önce dizindern ameliyat geçirmişti. 32 yaşındaki Aurelio'nun 2 ay sonra iyileşerek sahalara dönmesi bekleniyor.