Avcı: Daha farklı kazanabilirdik

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Sivasspor'u 1-0 mağlup ettikleri maçta 7-8 tane net pozisyonlarının olduğunu belirterek, ''Daha farklı kazanabilirdik'' dedi.

Haberler 06.03.2010 - 17:21

Avcı: Daha farklı kazanabilirdik

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, maçın ardından yaptığı açıklamada, oyunun 95 dakikalık bölümününde hem topa, hem oyuna hakim tarafın kendileri olduğunu söyledi.

Rakibe ceza sahası içerisinde karambolden düşen tek bir top dışında pozisyon vermediklerini ifade eden Avcı, ''7-8 tane net pozisyonumuz var. Daha farklı kazanabildik. Oyunun bütün alanlarında iyi oynadık, iyi mücadele ettik, zaman zaman final pasını atamadık'' dedi.

Haklı bir galibiyet aldıklarını belirten Avcı, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Oyuncularını tebrik eden Avcı, Sivasspor'a bundan sonraki maçlarında başarılar diledi.

İstikrarlı futbollarının karşılığını aldıklarını ifade eden Avcı, geçen sene ligi 9. sırada bitirdiklerini, bu sezon daha üst sıralarda tamamlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncu Ekrem Ekşioğlu ise Fenerbahçe karşısında aldıkları 3 puanın bu galibiyetle daha da anlam kazandığını belirterek, hedefleri yolunda ilerlediklerini söyledi.

SİVASSPOR CEPHESİ
Sivasspor Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral ise golü yiyene kadar iyi futbol oynadıklarını, ancak golü yedikten sonra takım halinde stres yaşadıklarını, psikolojik baskıdan kurtulamadıklarını söyledi.

Golü yemeden önce Nabil Taider'e faul yapıldığını belirten Ertuğral, hakemi eleştirdi. Futbolcular ve teknik adamlar gibi hakemlerin de hata yapabildiğini ifade eden Ertuğral, hakemleri daha dikkatli kararlar vermeye çağırdı.

Bazı taraftarların, istifası yönündeki tezahüratlarına üzüldüğünü kaydeden Ertuğral, Sivasspor'u 4 puanda teslim aldığını belirterek, ''Ama teknik adam olarak sorumluluk almasını biliriz'' dedi.

Ertuğral, bir soru üzerine, takımının teslimiyetçi bir futbol sergilemediğini ifade ederek, ''Biz kötü bir takım değiliz'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...