A Milli Takım'ın deplasmanda 3-1 mağlup olduğu Macaristan mücadelesi sonrası, teknik direktör Abdullah Avcı'dan önemli açıklamalar geldi.

İlişkili Haberler


NTV Spor mikrofonlarına konuşan Avcı, istifa etmeyi hiç düşünmediğini ve Türk futbolunun daha önemli sorunları olduğunu söyledi.

Oyuna iyi başladıklarını ancak talihsiz goller yediklerini ifade eden Abdullah Avcı, "Oyunu değerlendirecek olursak, rakibimiz karşısında istediğimiz gibi başladık. Rakibe pozisyon vermeden, oyunun kontrolünü elimizde tutarak golü de bulduk. Ancak çok şanssız ve basit bir gol yedik. Uluslararası düzeyde böyle bir gol yememeliydik" diye konuştu.

Romanya karşısında aldıkları mağlubiyetin, takım üzerinde olumsuz bir etki yaptığını belirten Avcı, "İkinci yarıda topa basarak, kontrollü başladık. Ancak orta sahada kaybettiğimiz ve kadememizin olmadığı bir pozisyonda golü yedik. Tabi geçen maçta Romanya mağlubiyeti ve burada 1-0'dan 2-1'e gelen maç, moralimizi de bozdu. Çok üzücü bir mağlubiyet aldık" dedi.

Üst üste alınan mağlubiyetlerin ardından istifa söylentilerine de çok açık bir şekilde cevap veren Abdullah Avcı, İstifayı hiç düşünmedim. Böyle bir düşüncem olmadı, olmayacak da. Türk futbolunun sorunu teknik direktör değiştirmek değildir. Türk futbolunun sorunu, istikrar ve devamlılıktır. Bakalım daha önümüzde maçlar var, bekleyip ne olacağını göreceğiz" ifadelerini kullandı.