Avcı: Kötü bir maçtı

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'dan itiraf..

14.02.2010 - 16:59

Avcı: Kötü bir maçtı

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ankaragücü ile kötü bir maç oynadıklarını belirterek, izleyenlerin karşılaşmadan keyif alamadığını söyledi.
        
İkinci yarının başıyla birlikte temposu yüksek maçlar oynadıklarını belirten Avcı, ''Ankaragücü de kimlik değiştirmiş, özellikle 1 puana kurulu bir takım. Keyifsiz, sıkıntılı bir maç oldu. Her iki takım da bir puanı hak etti. Umarım böyle kötü oyunlar, ileriki haftalara sarkmaz'' dedi.
        
Abudlah Avcı, ligde Trabzonspor ve Fenerbahçe ile oynayacaklarını vurgulayarak, ''Arada Beşiktaş maçı da var, bu maçlara daha iyi konsantre olacağımıza inanıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.
        
İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu Serhat ise oyunun zevksiz geçtiğini belirterek, ''İki takım da mücadele etmeye çalıştı. Biz öne geçtikten sonra skoru korumaya çalıştık. Bu tip maçlarda yenemeyecekseniz, yenilmeyeceksiniz. 1 puan da iyidir diye düşünüyorum'' ifadesini kullandı.
       
Can da zor bir dönemden geçtiklerini ve haftada 3 maç oynadıklarını anlatarak, ''Bunun sonucunda takımda yorgunluk var. Yenilmedik 1 puan aldık. 3 puan almak isterdik. Çok iyi bir takımımız var, ilk 6'ya oynamak istiyoruz. Önümüzdeki maçlardan iyi sonuçlarla çıkarsak hedefimize ulaşırız'' diye konuştu.
        
LEMERRE: ''UYUM SÜRECİNE İHTİYACIMIZ VAR''
        
Ankaragücü Teknik Direktörü Roger Lemerre, maçta 1 puan mı kazandıklarını, yoksa 3 puan mı kaybettiklerini bilemediklerini söyledi.
Lemerre, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, maça iyi başlayıp pozisyonlar yakaladıklarını kaydederek, ''Net pozisyonları kaçırdık. Buna rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyespor golü attı. Biz ise daha sonra oyunu kendi lehimize çevirmek için çaba harcadık'' dedi.
        
Ankaragücü'nün yeniden yapılanan bir takım olduğunu vurgulayan Fransız teknik adam, ''Birçok yeni oyuncu geldi. Onlar için uyum süresi var, beklemek gerekiyor. Ama bu sürecin uzun sürmemesi lazım. Ankaralıların iyi sonuçlara ihtiyacı var'' ifadesini kullandı.
        
Bilal ise maça iyi başlangıç yaptıklarını anlatarak, ''25-30 dakikada çok pozisyon yakaladık. Değerlendirseydik farkı yakalayabilirdik. Yeni bir ekibiz, uyum sürecini atlattık. Bugün iyi futbol oynadık'' diye konuştu.
        
Maçta iyi oynayan tarafın kendilerinin olduğunu anlatan İlhan ise ''Pozisyonlara girdik, ancak bir tanesini atabildik. Son 4 maçta gol atamıyorduk. Bugün deplasmanda alınan 1 puana sevinebilirdik ama bu oyun sonucunda beraberliğe üzüldük. Çünkü galibiyeti biz hak etmiştik. Takımımız gün geçtikçe daha iyiye gidiyor. İlerleyen haftalarda daha iyi bir Ankaragücü izlettireceğiz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...