Avcı: Yerden yere vurulduk

Abdullah Avcı katıldığı NTV Spor canlı yayınında milli takımın performansını değerlendirdi. Dünya Kupası hedefinin uzağında kaldıklarını dile getiren Avcı, yapılan ağır eleştirilere ise sitem etti.

Ntvspor 30.12.2012 - 00:56

Avcı: Yerden yere vurulduk

Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, NTV Spor'da yayınlanan 90 + programına konuk oldu.

Oyuncu tercihleri nedeniyle sıkça gündeme gelen deneyimli teknik adam, eleştirilerin dozundan şikayet etti.

Hollanda maçını örnek gösteren Avcı, "1 tercih yüzünden yerden yere vurulduk" diye konuştu.

İşte Abdullah Avcı'nın açıklamalarından satırbaşları:

"A Milli Takım açısından baktığımda ise çok sağlıklı geçmeyen Eylül ve Ekim ayları vardı. Özellikle 2014 Dünya Kupası'na gitmeyi hedeflerken, bu hedeflerin uzağında kaldığımız bir gerçek. Ama bu şansımızın tamamen bitmediğini ve play-off oynama hedefimizin, Mart ayından daha ön plana çıkabileceğini düşünüyoruz.

Bununla ilgili çalışmalarımızı devam ettirip, 2014 için play-off oynama isteğimizin olumlu bir şekilde devam ettiğini düşünüyoruz. Aday kadroya oyuncu seçerken, ilk olarak kendi takımında devamlı oynama kriterini ön planda tutuyoruz.

Zaten mevkisel olarak, genel anlamda oyuncu havuzumuz oldukça dar. Örneğin, stoper havuzumuz oldukça dar. Oyuna geriden başlamak, ayağa toplarla oynamak benim için en önemli kriterlerden birisi. Bu tür stoperlerin yetişmesi için gerekli bütün antrenman metodlarını yaptırmaya başladık.

Milli takımdaki oyuncuların büyük bir kısmıyla daha önce çalıştım. Benim için önemli olan Hollanda maçıydı. Orada alacağımız iyi bir sonucun ardından, güzel bir yol haritası çizmeyi planlıyorduk. Aynı zamanda Hollanda maçı, bizim oynadığımız en iyi maçtır.

Orada Hollanda gibi bir takıma baskı kuruyorsun, son dakikaya kadar maça asılıyorsun. Rakipten fazla pozisyona da girdik. Ama bu maçın ardından yerden yere vurulduk. 1 tercih yüzünden eleştirildik. Selçuk İnan konusunda eleştiri olması normaldir.

Ben zaten bunun teknik detaylarını, takım içerisinde ve oyuncuyla da paylaştım. Ama bunun belde aşağıya vurulması çok üzücüydü. Ben sadece teknik olarak böyle bir karar verdim. Selçuk İnan'ın yerine Mehmet Topal oynadı çünkü alanları daha iyi kapatabilirdi.

Emre Belözoğlu oynadı, Emre de sol ayaklı olduğu için oynadı. Onun yerine de sol ayaklı olduğu için Nuri Şahin girdi. Sağ ayaklı oyuncunun, sol tarafta topu ayağına alması çok farklıdır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...