Avcı'nın derdi 'kaçanlar'

Turkcell Süper Lig'de sahasında Eskişehirspor ile golsüz berabere kalan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da teknik direktör Abdullah Avcı, buldukları önemli gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini söyledi.

23.08.2009 - 02:15

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Eskişehirspor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, kaçan pozisyonlardan yakındı.

Eskişehirspor'un oyun taktiğini bildiklerini ifade eden Avcı, ''Özellikle oyunun ilk yarısında tamamen rakibimizden üstün oynadık, hiç pozisyon vermedik. Maçın 5. dakikasında 2-0 öne geçerdik diye düşünüyorum. Yakaladığımız önemli pozisyonları değerlendiremedik. İkinci yarı oyun dengelendi. Kazanamıyorsan da kaybetmeyeceksin. Bundan önceki iki haftada 4 puan aldık. Oyun anlamında takımım beni daha çok tatmin etti'' diye konuştu.

Avcı, karşılaşma sırasında Eskişehirsporlu futbolcu Ümit Karan ile yaşadığı tartışma ile ilgili bir soru üzerine de, ''Ümit Türk futbolunun önemli golcülerinden bir tanesi. Oyunun içinde devamlı itiş-kakış yapan, faul kazanmaya çalışan bir oyuncu. Rakibin teknik direktörü ile konuşmayacak. Spor ahlakı içinde fair-play ruhunda, yanımızdakilere, etrafımızdakilere, altyapımızdakilere oyuncu yetiştirmeye çalışacağız. İnsan yetiştirmeye çalışacağız. Önce insanlık'' dedi.

ÇALIMBAY: İKİ TAKIM DA KAZANABİLİRDİ
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise, ''İki takım da kazanabilirdi. İki takımın da çok pozisyonları oldu. Bulduğumuz pozisyonları maalesef değerlendiremedik. İkinci yarı daha olumlu işler yaptık. Futbolcularımız biraz daha dikkatli olsaydı, galibiyetle ayrılabilirdik'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...