Avrupa Ligi'nde rakipler belli oldu

UEFA Avrupa Ligi play-off maçlarında Galatasaray Ukrayna'nın Karpaty, Trabzonspor İngiliz devi Liverpool, Beşiktaş Finlandiya'nın Helsinki, Fenerbahçe ise Yunanistan'ın PAOK  takımıyla kozlarını paylaşacak.

06.08.2010 - 11:29

Türkiye, UEFA Avrupa Ligi'ne kalabilmek için 4 takımla play-off oynayacak. 4 büyükler, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un Avrupa'daki rakipleri belli oldu.

Galatasaray, Karpaty Lviv takımıyla UEFA Avrupa Ligi'ne kalabilmek için kozlarını paylaşacak. Trabzonspor ise İngiliz devi Liverpool'la gruplara kalmak için karşılaşacak. Bir diğer Türk ekibi Beşiktaş'ın rakibi Finlandiya'nın Helsinki takımı oldu. Fenerbahçe ise İstanbullu Rumların Selanik'te kurduğu PAOK ile tur atlama mücadelesi verecek.

UEFA Avrupa Ligi play-off maçlarına 3. Tur Ön Eleme'yi geçerek katılan takımlar yanında Şampiyonlar Ligi ön elemesinden elenerek gelen kulüpler de bulunuyor. Play-off ilk maçları 19 Ağustos, rövanş karşılaşmaları ise 26 Ağustos tarihinde.

UEFA Avrupa Ligi playoff eşleşmeleri şöyle:

YOUNG BOYS TOTTENHAM'LA EŞLEŞTİ
Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalacak son 10 takım belli oluyor. Devler Ligi play-off ilk maçları 17-18 Ağustos, rövanşlar ise 24-25 Ağustos tarihinde oynanacak.

Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek Bursaspor, lige doğrudan katıldığı için play-off kuralarında yer almıyor.

En dikkat çekici eşleşme Fenerbahçe'yi eleyen Young Boys'la Tottenham arasında gerçekleşti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...