Avrupa Şampiyonası için geri sayım

İstanbul ve İzmir’de 3-13 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nın tanıtımı yapıldı.

10.07.2009 - 11:26

Avrupa Şampiyonası için geri sayım

İSTANBUL - İstanbul ve İzmir'de 3-13 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası'nın tanıtım toplantısı yapıldı.

Şampiyonanın tanıtımı için İstanbul Boğazı'nda gerçekleştirilen tekne turuna Avrupa Voleybol Konfederasyonu Başkanı Andre Meyer, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve yönetim kurulu üyeleri, (A) Milli Erkek Takımı'nın teknik heyeti ile oyuncuları katıldı.

Toplantıda organizasyonun tanıtımı için yapılacak çalışmalar barkovizyon gösterisiyle katılımcılara anlatılırken, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık konuşmasında, şampiyonayı en iyi şekilde gerçekleştireceklerini söyledi.

Karabıyık, şampiyonanın hazırlıklarını 2 yıldan beri sürdürdüklerini ve daha önce gerçekleştirdikleri başarılı organizasyonlar nedeniyle şampiyonanın Türkiye'ye verildiğini belirterek, şunları kaydetti:
''Bu organizasyonu Türkiye'ye getirebilmek için federasyon olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya gayret ettik. Bundan sonrası bir ekip işi.

Organizasyonun arzu edilen sonuca ulaşabilmesi için yüzlerce kişi ile çalışmak gerekiyor. Burada basına da büyük iş düşüyor. Basın olmadan bizim başarılı olmamız mümkün değil. Bu organizasyonu en iyi şekilde yapacağımızdan ve 'Filenin Aslanları'yla da şampiyonasından milletimizin yüzünü güldürerek çıkacağımızdan hiç kuşkumuz yok.''

''ELEME GRUBUNU MUTLAKA GEÇMELİYİZ''
Erol Ünal Karabıyık, (A) Milli Takım'ın eleme gurubunda Almanya, Fransa ve Polonya ile karşılaşacağını hatırlatarak, ''Sakatlıkları bulunan oyuncularımız o tarihe kadar hazır olacak. Takımımızın kendi oyununu ortaya koyduğunda iyi şeyler yapabileceğini önceki organizasyonlarda gördük. Zor bir gruptayız, o grubu geçtikten sonra yolumuzun daha rahat olacağını düşünüyorum. Ama o grubu mutlaka geçmeliyiz'' diye konuştu.

Sporun, ülke tanıtımında kullanılması gerektiğini dile getiren Karabıyık, ''16 ülkeden takımlar ve seyirciler gelecek. Böyle turnuvalarda belirli salon kriterleri isteniyor. Bu tür salonlar İstanbul ve İzmir'de olduğu için bu şehirlerde yapılacak. Organizasyonla bu illerin ve Türkiye'nin tanıtımı yapılacak. Televizyon yayınlarıyla turnuvanın 2 milyar insana ulaşacağını hesap ediyoruz'' dedi.

MEYER: EN İYİSİNİN OLACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK
Avrupa Voleybol Konfederasyonu Başkanı Andre Meyer de organizasyonun çok iyi bir şekilde yapılacağını söyledi.

Şampiyonanın Türkiye'de yapılacak olmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Meyer, ''Avrupa Voleybol Şampiyonası, dünyadaki en prestijli şampiyonalardan birisi. Türkiye Voleybol federasyonu'nun mükemmel bir organizasyon gerçekleştireceğinden hiç şüphemiz yok. Çok zor olacak, çok uğraşacağız, fazla efor sarf edeceğiz ama en iyisinin olacağından şüphemiz yok'' diye konuştu.

''ÖNCELLİKLE HEDEFİMİZ GRUBU GEÇMEK''
(A) Milli Erkek Takımı Antrenörü Fausto Polidori ise şampiyonaya kadar en iyi performansa ulaşmak için çalıştıklarını ifade etti.

İtalyan antrenör, hazırlıklarının ilk bölümünü tamamladıklarını belirterek, şunları kaydetti:
''Şimdi bir tatil dönemine gireceğiz. Fiziksel sorun yaşayan arkadaşlarımız kendilerini toparlama imkanı bulacak. Biz de bu dönemde durumu değerlendirme şansı bulucağız. İyi seçimler yapmaya ve şampiyonada en iyi performansa ulaşmak için çalışıyoruz.''

Milli oyunculardan Erhan Dünge de zorlu bir grubu düştüklerini ifade  ederek, ''Grubumuzda çok iyi takımlar var, biz de iyi bir takımız. Şu an tam olarak hazır değiliz. Şampiyonanın olacağı tarihe kadar istediğimiz seviyeye geleceğimize inanıyorum. Öncellikle hedefimiz grubu geçmek'' diye konuştu.

Milli takımın genç oyuncusu Emre Batur ise şampiyonda güçlü takımlara karşı mücadele edeceklerini anlatarak, ''Biz de iyi hazırlanıyoruz. Şampiyonada iyi mücadele edeceğimize inanıyorum. İzmir'de seyircilerimizin de bizi yalnız bırakmayacağını biliyoruz. Umarım her şey istediğimiz gibi olur ve biz de istediğimiz başarıları elde ederiz'' değerlendirmesinde bulundu.

"ORGANİZASYON"
İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu ile İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek şampiyonada, Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Polonya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya ve İspanya mücadele edecek.

Eleme grubunda Almanya, Fransa ve Polonya ile karşı karşıya gelecek olan (A) Milli Takım, karşılaşmalarını İzmir'de yapacak. Organizasyonda yarı final ve final müsabakaları da yine İzmir'de gerçekleştirilecek.

Şampiyonada, müsabakalar D Spor kanalı tarafından naklen yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...