'Avrupa şampiyonu olabiliriz'

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Bülent Kormaz, Bordeaux maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında, "Doğru takviyelerle 2-3 yıl içinde Avrupa kupası getirilir" dedi.

Haberler 25.02.2009 - 16:27

'Avrupa şampiyonu olabiliriz'

Galatasaray'ın, Bordeaux ile yapacağı UEFA Kupası 3. tur rövanş maçı öncesi sarı kırmızılı takımın yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz basın toplantısı düzenledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan toplantıda Korkmaz, futbolculuk yaşamına bir Avrupa Kupası maçı ile başladığını belirterek, Galatasaray'daki teknik direktörlük görevine de Avrupa Kupası karşılaşmasıyla başlayacağını söyledi.

Bordeaux maçının hem Galatasaray hem de Türk futbolu için çok önemli olduğunu vurgulayan Bülent Korkmaz, "Tabii ki zor bir maç olacağını biliyoruz. Umarım herşey bizim ve camiamızın istediği şekilde gelişir" diye konuştu.

Servet ve Emre Güngör'ün sakatlıklarına üzüldüklerini, ancak takımın onların yokluğunu karşılayacak nitelikte olduğunu belirten Korkmaz, "Onların yerine oynatacak oyuncularımız var. Tabii ki bir an önce iyileşip aramıza dönmelerini istiyoruz" dedi.

"Henüz kısa bir süre oldu takımla çalışmaya başlayalı. Şu an için benim tek istediğim takım defansını iyi yapmamız. Bizim gerçekten çok yetenekli hücum oyuncularımız var. Onların etkili olabileceklerini biliyoruz."

Bordeaux maçı için gerekli analizleri yaptıklarını belirten genç teknik adam, "Gereken uygulamaları gerçekleştireceğiz. Her kazandığımız maç, oyuncunun performansını artırabilir. Kaybedilen maçta da performans düşebilir. Kocaeli maçından oyuncular etkilenmiş olabilir. Ama bu maça psikolojik olarak hazırız. Amacımız turu geçmek" diye konuştu.

Bülent Korkmaz, Galatasaray'ın çok yetenekli bir kadrosu olduğunu vurgulayarak, "Çok iyi oyunculardan kurulu bir takıma sahip olduğumu biliyorum. Bu takım korunur ve 2-3 yıl içinde doğru takviyeler yapılırsa, önemli başarılar elde edilir. Avrupa'da bir final ya da buraya bir Avrupa Kupası getirilir" şeklinde konuştu.

"Oynatmak istediğim sistem takım halinde defans ve takım halinde hücum" diyen sarı-kırmızılıların yeni çalıştırıcısı, "Benim felsefemde hücum defansta başlar, defans ise hücumda başlar. Bunu takıma yansıtmak istiyorum. Bunun için de biraz zaman lazım" dedi.

Bordeaux maçında taraftarın desteğine ihtiyaçları olduğunu söyleyen Korkmaz, "Orayı cehenmene çevirecek ilk önce taraftardır. Onların pozitif desteği sonrasında biz de sahada elimizden gelen herşeyi yapacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...