UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek final ve yarı final kuraları İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi.

Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu Barcelona, çeyrek finalde İtalyan ekibi Milan ile eşleşti. Çeyrek finale çıkarak büyük bir sürprize imza atan Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Apoel ise Real Madrid'in rakibi oldu.

Çeyrek final eşleşmelerinin ardından, Münih'e giden yolda yarı final eşleşmeleri de belli oldu. Real Madrid ve Barcelona, Şampiyonlar Ligi'nde kayıpsız devam ederse, Münih'te bir 'El Clasico' daha izletmelerine ihtimal doğdu.

Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final eşleşmeleri:

APOEL - REAL MADRID
MARSİLYA - BAYERN MÜNİH
BENFICA - CHELSEA
MILAN - BARCELONA

Şampiyonlar Ligi yarı final eşleşmeleri:

(MARSİLYA - BAYERN MÜNİH) - (APOEL - REAL MADRID)
(BENFICA - CHELSEA) - (MILAN - BARCELONA)

Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final maçları 27-28 Mart ve 3-4 Nisan'da, yarı final maçları ise 26-27 Nisan ile 3-4 Mayıs'ta oynanacak. ''Devler Ligi''nde perde, 19 Mayıs'ta Almanya'nın Münih kentinde oynanacak final maçıyla kapanacak.

AVRUPA LİGİ KURALARI
UEFA Avrupa Ligi'nde de çeyrek ve yarı final kuraları çekildi. Temsilcimiz Beşiktaş'ın Atletico Madrid takımına elendiği 3. tur maçlarının ardından, UEFA Avrupa Ligi'nde de çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri belli oldu.

UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek final eşleşmeleri:

AZ ALKMAAR - VALENCIA
SCHALKE - ATHLETIC BILBAO
SPORTING LIZBON - METALIST
ATLETICO MADRID - HANNOVER 96

UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final eşleşmeleri:

(ATLETICO MADRID - HANNOVER 96) - (AZ ALKMAAR - VALENCIA)
(SPORTING LIZBON - METALIST) - (SCHALKE - ATHLETIC BILBAO)

Ligde çeyrek final maçları 29 Mart-5 Nisan, yarı final maçları ise 19 Nisan-26 Nisan'da oynanacak. Final maçı ise 9 Mayıs'ta Romanya'nın başkenti Bükreş'te yapılacak.