Kocaman: Avrupa'ya veda gecemiz olacak

Atiker Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman, yarın Belçika'nın Gent takımıyla oynayacakları UEFA Avrupa Ligi H Grubu son maçının, Avrupa ligine veda gecesi olacağını belirtti.

Haberler - DHA 07.12.2016 - 17:38

Kocaman: Avrupa'ya veda gecemiz olacak

Atiker Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi H Grubu'nda 6’ıncı ve son maçını Belçika'nın Gent takımıyla 8 Aralık Perşembe günü saat 19.00'da Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda yapılacak. Atiker Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman, oyuncu Vukoviç ile birlikte maç öncesi, maçın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda basın toplantısı düzenlendi.

Yarın güzel bir maç olacağını ümit ettiğini belirten Vukoviç, '' Taraftarımızda bizleri yalnız bırakmayacaktır. Kupada şansımız kalmadı. Ama güzel bir mücadele sergilemek istiyoruz. Galibiyet için oynayacağız. Ümit ediyorum ki, önümüzdeki sezonda UEFA’da yer alırız.''dedi.

Başlayan her şeyin biteceğini belirten Aykut Kocaman, şunları söyledi:

''Geçen sezon ki, güçlü performansımızla, kupaya katılmayı başardık. Gücümüz yettiğince, şehri ve Konyasporu temsil etmeye çalıştık. Yarın oynayacağımız 6’ıncı maç. Bu 6 maç bizi ciddi anlamda yıpratan bir süreçti. Yorucu bir süreçti. Avantajı ve dezavantajı vardı. Önemli rakiplerle oynama şansımız vardı. Oradaki standartları görme ve mücadele etme şansına sahip olduk. Bu edindiğimiz birikim ve tecrübeyi, özellikle ligin ikinci yarasında olumlu geri dönüşümünü sağlamaya çalışacağız. Bu anlamda hem artıları, hem eksileri olan bir maceraydı.''

Gent'in gruptan çıkabilmesi için yarın ki maçı mutlak ve mutlak kazanmak zorunda olduğunu ifade eden Kocaman, Atiker Konyaspor olarak da, maçın sonuna kadar sahada yapabileceklerini yaparak, rakibin yapabileceklerini de önlemeye çalışacaklarını söyledi.

Kocaman, ''Taraftarımızın da yanımızda olmasını istiyoruz. Güzel bir veda gecesi yapabiliriz. Skordan bağımız olarak yapabilirsek, biçin için çok iyi olur. 3 gün sonra Kayserispor, 3 gün sonra Trabzonspor, 3 gün sonra Kardemir Karabükspor ile oynayacağımız, arka arkaya gelecek maç silsilesi içinde moral desteği olur'' dedi.

Avrupa liginin önemli bir deneyim olduğunu vurgulayan Kocaman, bu deneyimi lige yansıtacaklarını kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...