NTV

Avustralya Açık'ta favoriler yola devam

Anadolu Ajansı

Spor

Sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'ın 2. gününde favori isimler, adlarını 2. tura yazdırdı.

Avustralya'nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuvanın 2. gün maçları tamamlandı.

Tek erkeklerde 2 numaralı seribaşı Novak Djokovic, 3 numaralı seribaşı Milos Raonic, 6 numaralı seribaşı Gael Monfils, 8 numaralı seribaşı Dominic Thiem ve 9 numaralı seribaşı Rafael Nadal, rakiplerini yenerek 2. tur biletini aldı.

Tek kadınlarda da 2 numaralı seribaşı Serena Williams, 3 numaralı seribaşı Agnieszka Radwanska, 5 numaralı seribaşı Karolina Pliskova, 6 numaralı seribaşı Dominika Cibulkova ve 9 numaralı seribaşı Johanna Konta, tur atladı.

Dünya sıralamasının 86. basamağındaki milli tenisçi Çağla Büyükakçay ise dünya 72 numarası Fransız Oceane Dodin'e 2-1 (7-5, 6-7, 6-2) yenildi ve ilk kez katıldığı Avustralya Açık'a ilk turda veda etti.

3. gün programı

Avustralya Açık'ta yarın teklerde 2. tur maçları oynanacak. Erkeklerin 1 numaralı seribaşı Andy Murray, Andrey Rublev, 4 numaralı seribaşı Stanislas Wawrinka da Steve Johnson ile karşılaşacak.

Kadınlarda ise 1 numaralı seribaşı Angelique Kerber ile Carina Witthoeft ve 7 numaralı seribaşı Garbine Muguruza ile Samantha Crawford mücadele edecek.

Sonuçlar

Seribaşılar arasında ilk 20'de yer alan tenisçilerin korta çıktığı maçlar şöyle sonuçlandı:

Erkekler:

Novak Djokovic (Sırbistan) (2) - Fernando Verdasco (İspanya): 3-0 (6-1, 7-6, 6-2)

Milos Raonic (Kanada) (3) - Dustin Brown (Almanya): 3-0 (6-3, 6-4, 6-2)

Gael Monfils (Fransa) (6) - Jiri Vesely (Çekya): 3-0 (6-2, 6-3, 6-2)

Dominic Thiem (Avusturya) (8) - Jan-Lennard Struff (Almanya): 3-1 (4-6, 6-4, 6-4, 6-3)

Rafael Nadal (İspanya) (9) - Florian Mayer (Almanya): 3-0 (6-3, 6-4, 6-4)

David Goffin (Belçika) (11) - Reilly Opelka (ABD): 3-2 (6-4, 4-6, 6-2, 4-6, 6-4)

Roberto Bautista (İspanya) (13) - Guido Pella (Arjantin): 3-0 (6-3, 6-1, 6-1)

Grigor Dimitrov (Bulgaristan) (15) - Christopher O'Connell (Avustralya): 3-0 (7-6, 6-3, 6-3)

Richard Gasquet (Fransa) (18) - Blake Mott (Avustralya): 3-0 (6-4, 6-4, 6-2)

Ivo Karlovic (Hırvatistan) (20) - Horacio Zeballos (Arjantin): 3-2 (6-7, 3-6, 7-5, 6-2, 22-20)

Kadınlar:

Serena Williams (ABD) (2) - Belinda Bencic (İsviçre): 2-0 (6-4, 6-3)

Agnieszka Radwanska (Polonsya) (3) - Tsvetana Pironkova (Bulgaristan): 2-1 (6-1, 4-6, 6-1)

Karolina Pliskova (Çekya) (5) - Sara Sorribes Tormo (İspanya): 2-0 (6-2, 6-0)

Dominika Cibulkova (Slovakya) (6) - Denisa Allertova (Çekya): 2-0 (7-5, 6-2)

Johanna Konta (Büyük Britanya) (9) - Kirsten Flipkens (Belçika): 2-0 (7-5, 6-2)

Timea Bacsinszky (İsviçre) (12) - Camila Giorgi (İtalya): 2-1 (6-4, 3-6, 7-5)

Elena Vesnina (Rusya) (14) - Ana Bogdan (Romanya): 2-0 (7-5, 6-2)

Barbora Strycova (Çekya) (16) - Elizaveta Kulichkova (Rusya): 2-0 (6-3, 6-2)

Caroline Wozniacki (Danimarka) (17) - Arina Rodionova (Avustralya): 2-0 (6-1, 6-2)

Heather Watson (Büyük Britanya) - Samantha Stosur (Avustralya) (18): 2-1 (6-3, 3-6, 6-0)

ETİKETLER