Avusturya rekorla şampiyon

Avusturya, bireysel kayakla atlama yarışlarında 3.lükten öteye gidemese de, takım yarışını zorlanmadan kazandı. Avusturya takımı, puan rekoru kırarak olimpiyat şampiyonu oldu.

Ntvspor 23.02.2010 - 11:04

Avusturya rekorla şampiyon

Avusturya, Whistler Olimpiyat Parkı'ndaki takım kayakla atlama yarışının favorisiydi. Dünya sıralamasında rakiplerinin önünde yer alan Avusturyalı sporcular beklentileri boşa çıkarmadı.


Bireysel yarışlarda Avusturya'ya bronz madalya kazandıran Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler ve Thomas Morgenstern ile birlikte mücadele verdi. Schlierenzauer yine takımının en iyisiydi. İlk atlayışında 146 buçuk metreye uçtu, ikincisinde de 145 metreyi geçmeyi başardı. Avusturya 8 atlayış sonunda 1107.9 puan alarak olimpiyat rekoru kırdı. Bu puan, 4 yıl önce Torino'da Olimpiyat Şampiyonu olan Avusturya kayakla atlama takımını bir kez daha zafere taşıdı.

Michael Uhrmann ve Michael Neumayer'li Almanya, 72.1 puan fark ile ikinci oldu. Üçüncü sırayı ise kadrosunda Anders Jakobsen ve Tom Hilde gibi yıldızları barındıran Norveç aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...