Aybaba 'gençlere' güveniyor

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba, genç oyunculara şans vermenin kendisi için heyecan olduğunu söyledi.

Haberler 26.02.2009 - 15:32

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba, Ankaraspor'un son haftalarda aldığı kötü sonuçların kendileri için bir ölçü olmayacağını söyledi.

Aybaba, tesislerde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında, hafta sonu yapacakları Ankaraspor maçını değerlendirdi.

Samet Aybaba, ''Ankaraspor'un son 4 maçta aldığı sonuçlara göre takımı hazırlamıyorum. Benim kriterim takımların sadece 4 maçtaki başarısı veya başarısızlığı değildir. Bizde cumartesi günü yapacağımız Ankaraspor maçında rakibimizin son 4 maçtaki performansına göre değil, sezon başından beri ortaya koyduğu performansına bakarız. Ankaraspor iyi top yapan, sahayı iyi kullanan ve güçlü bir kadroya sahip. Benim bütün korkum, Fenerbahçe maçı galibiyeti rehaveti. Şayet biz bu galibiyet moralini iyi kullanırsak, Ankaraspor'u da yeneriz'' dedi.

Aybaba, ''Fenerbahçe maçında 5 as futbolcusundan yoksun mücadele etmesine rağmen, maçı şans verdiği genç futbolcular kazanmasının kendisi açısından bir risk olup, olmadığının'' sorulması üzerine, ''Genç oyunculara şans vermek, benim için heyecan. Ben öz güveni fazla olan bir teknik adamım. Bu bakımdan kendime çok güvenirim. Yeteneğine, başarılı olacağına inanıp, güvendiğim her genç futbolcuya şans veririm. Bu aynı zamanda takım içerisindeki rekabeti de tetikliyor. A takımda oynayan futbolcular, PAF takımdan gelen bir oyuncunun da bu takımda oynayabileceğini görmesi, takım içerisindeki rekabeti artırıyor ve daha iyi bir takım oluşuyor. Bu işte benim amacım, ülke futbolundaki kısır döngüyü de yıkmak. Yani genç oyuncuların her an üst tarafta forma şansının olduğunu onlara göstermek'' diye konuştu.

3 BÜYÜKLERİN İHANETİ
Kırmızı-siyahlı ekibin teknik direktörü Samet Aybaba, Bülent Korkmaz'ın, Galatasaray'a teknik direktör olmasını nasıl değerlendirdiği yönündeki bir soruya ise, ''Genç Türk antrenörlerin büyük takımların başına gelmesi önemli. Ancak kulüpler özellikle de büyük kulüpler kendi içlerinden çıkan futbolcularını ileride takımın başına teknik adam olarak getirmeyi düşünüyor ise ona sahip çıkmalı ve onu bunun için hazırlamalı. Yani önce altyapısında, daha sonra A takımında yardımcı hoca olarak hazırlamalı. Yoksa birden bire hadi gel bizim takımın başına geç demesi daha doğru olur diye düşünüyorum. Bu böyle olursa başarılı olurlar. Aksi taktirde Rıza Çalımbay, Ertuğrul Sağlam, Rıdvan Dilmen ve Oğuz Çetin gibi harcanırlar'' yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...