Aybaba: Gerekirse Fernandes'e ceza verilir

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, evine çağırdığı bir kadını dövdüğü iddia edilen Portekizli oyuncu Manuel Fernandes'in böyle bir şey yapacağına inanmadığını söyledi. Olayın yargıya taşındığını belirten Aybaba, “Eğer bir şey çıkarsa, talimata göre ceza verilir” dedi.

Anadolu Ajansı 08.05.2013 - 14:05

Aybaba: Gerekirse Fernandes'e ceza verilir

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, bir kadını dövdüğü iddia edilen Manuel Fernandes’le ilgili açıklamalarda bulundu.

Portekizli futbolcunun gezmeyi ve eğlenmeyi sevdiğini kaydeden Aybaba, "Eskişehirspor maçı öncesi adı bir olaya karışmış. Olay emniyet ve yargıya intikal etmiş, bu nedenle fazla konuşmaya gerek yok" ifadelerini kullandı.

Aybaba, Fernandes'in sakat olduğunu ve bu olayla ilgili kendisiyle henüz konuşmadığını ifade ederek, ''Geldiğinde konuşuruz. Konunun ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Pazartesi günü emniyet yetkililerince tesislerde ifadesi alınmış. Ben böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum" diye konuştu.

Fernandes'e ceza verilip verilmeyeceği sorusuna Samet Aybaba, "Futbolcular için kulübümüzün disiplin talimatı var. Buna aykırı davranan oyunculara yönetim gerekli cezayı verir. Eğer devamında bir şey çıkarsa, talimata göre ceza da verilir" diye yanıt verdi.

Aybaba, Fernandes'i kadro dışı bırakıp bırakmayacağı sorusu üzerine de bitime 2 hafta kaldığını ve böyle bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

'SIRP FUTBOLCULARI İZLİYORUZ'
Transfer konusunda Kızılyıldız'da forma giyen Sırp oyuncular Maksimovic ve Milivojevic'in isimlerinin geçtiğinin hatırlatılması üzerine de Samet Aybaba, "Komitemiz izliyor. İlk raporları fena değil ancak biz de izleyeceğiz. Sezon bittikten sonra bu çalışmalarımız netlik kazanacak" şeklinde konuştu.

DEVLER LİGİ ŞANSI
Beşiktaş Teknik Direktörü Aybaba, Fenerbahçe'nin puan kaybetmesiyle ligde ilk 2'ye girme ve UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılım için şanslarının arttığının belirtilmesi üzerine, "Önce bizim maçlarımızı kazanmamız lazım. Hedefimiz öncelikle kendi karşılaşmalarımızdan üçer puanla ayrılmak. Sonra diğer maçların sonucu önem kazanır" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...