Aydınlar: UEFA bilgi almak için geldi

TFF Başkanı Aydınlar, UEFA'nın Disiplin Başmüfettişi'nin 'şike' soruşturmasını yürüten savcı ile yaptığı görüşmenin sadece bilgi alma amaçlı olduğunu ve rapor hazırlanmayacağını söyledi.

22.08.2011 - 10:52

Aydınlar: UEFA bilgi almak için geldi

UEFA şike soruşturması için İstanbul'da.

Disiplin Başmüfettişi Pierre Cornu ve TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, savcı Mehmet Berk'le yaklaşık 1 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmeyle ilgili açıklama adliye çıkışında Aydınlar'dan geldi: Herhangi bir rapor hazırlamayacak, sadece bilgi almak amacıyla geldi.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında bilgi almak amacıyla Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen UEFA Disiplin Başmüfettişi Pierre Cornu ile ziyareti sırasında Cornu'ya eşlik eden TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı.

"RAPOR HAZIRLAMAYACAK"
Aydınlar adliye çıkışında ziyaretle ilgili kısa açıklamalarda bulundu.

Aydınlar, ''UEFA'nın şike konusundaki baş danışmanı Pierre Cornu geldi. Başsavcı ve soruşturmayı yürüten savcı ile değerlendirme yapıldı. UEFA temsilcisi, savcılarımıza bu soruşturma nedeniyle teşekkür etti, işin cezai boyutuyla ilgili bundan sonra da bilgi sahibi olmak istediklerini söyledi. Genel olarak görüşmenin içeriği bu'' dedi.

Bir gazetecinin ''UEFA soruşturmaya el koydu diyebilir miyiz?'' sorusu üzerine Aydınlar, ''Hayır, öyle bir şey diyemeyiz. Halen TFF'nin yürüttüğü bir soruşturma var. UEFA sadece bilgi amaçlı geldi, bilgi aldı'' dedi.

Mehmet Ali Aydınlar, ''UEFA'nın hazırlayacağı raporun nasıl bir yaptırımı olacak ya da yaptırımı olacak mı?'' sorusunu ''UEFA, rapor hazırlamayacak. Rapor hazırlamak için gelmediler, sadece görüştüler'' diye yanıtladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...