Mehmet Demirkol: Aydınus'un standardı derbiye yetmez ki!

Spor Servisi programında Mehmet Demirkol, Fırat Aydınus'un Fenerbahçe-Beşiktaş maçına atanmasına sert tepki gösterdi. Demirkol, "Steaue Bükreş - Dnipro maçına standardı yetmeyen bir kişinin Fenerbahçe-Beşiktaş maçına standardı yeter mi" sorusunu sordu.

Haberler - Ntvspor 23.03.2015 - 13:16

Mehmet Demirkol: Aydınus'un standardı derbiye yetmez ki!

Fenerbahçe-Beşiktaş maçındaki Emre Belözoğlu-Slaven Bilic gerginliğine değinen Mehmet Demirkol, "Birisi birisine küfür mü ediyor, at! Teknik direktör alanını çok mu terk ediyor, çok mu müdahele ediyor, at! Biz; Emre, Bilic 'bilmem nasıl insan." Bunları konuşuyoruz. Sırp hakem, Arsenal maçının son dakikasında Bilic'i çat diye attı. Emre bu hareketleri Avrupa'da yaptığı zaman hakem çat diye atıyor, bitiyor. Biz, 'Emre işte şöyle böyle insan' diyoruz. Ben Emre'yi mi değiştireceğim. Çok uğraştım zamanında olmuyor. Artık bıktım yazmıyorum, söylemiyorum bile. Hakemsin sen, at! Küfür mü ediyor, at! Teknik direktör alanını terk mi ediyor, sahaya mı giriyor. Tarzı bu ama yanlış, at" diye konuştu.

"YETENEKLİ AMA ÇALIŞMIYOR"
Fırat Aydınus'un çok yetenekli olduğunu ama çalışmadığını vurgulayan Demirkol, "Çok net söyleyeyim, Fırat Aydınus benim seyrettiğim Ahmet Çakar, Erman Toroğlu dahil olmak üzere -ki en iyileri onlardır- en yetenekli hakemdir. Ama Cüneyt Çakır'ın 10'da 1'i kadar çalışmıyor. Yetenekse Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus'un yarısıdır. İkisinin de girdiği anı hatırla. 'Cüneyt Çakır çok kötü hakem' dediğimi hatırlıyorum. Bu da yıldız. Ama Cüneyt Çakır çok çalışıyor, bu hiç çalışmıyor. Çok net söyleyeyim. Steaue Bükreş-Dnipro maçını Fırat Aydınus yönetebiliyor mu? Hayır. Çünkü kokartı yok. O zaman Beşiktaş-Fenerbahçe maçını niye yönetiyor? Steaue-Dnipro maçını yönetecek kadar iyi değil; ama Fenerbahçe-Beşiktaş maçını yönetecek kadar iyi. Böyle bir denklem olur mu? UEFA benim standardıma uymuyor diyor, MHK bu maça bunu veriyor. Niye; çünkü senin standardın yok. Çünkü MHK'nın standardı yok" diyerek Merkez Hakem Kurulu'nu eleştirdi.

"FIRAT AYDINUS İKİ SENE SONRA NE OLACAK?"
Fenerbahçe-Beşiktaş maçının bu haftanın bir numaralı maçı olduğunu vurgulayan Mehmet Demirkol, "Bu hafta sonunun bir numaralı maçı. O zaman bir numaralı hakem gelir. Her maça Cüneyt Çakır mı gelir? Evet. Nasıl her Şampiyonlar Ligi maçına Cüneyt Çakır gidiyorsa, her derbiyi de Cüneyt Çakır yönetecek. Aday vardır, Ali Palabıyık. O zaman o gelsin. Neden çünkü sen ona, '2 sene sonra yeni Cüneyt Çakır olur' diyorsun. Gelsin göstersin bunu. Fırat Aydınus iki sene sonra ne olacak? Muhtemelen televizyon yorumcusu, hakem gözlemcisi veya MHK başkanı. Neden Fenerbahçe-Beşiktaş maçını yönetiyor. Bu işleri kafamıza göre yapamayız. MHK Başkanı bu maça neden Fırat Aydınus'un atandığını açıklasın. Fırat Aydınus, neden bu maçın hakemi belli değil. Çok yetenekli ama geçti artık, 45 yaşında. Sadece Türkiye'de değil, dünyada onun kadar yetenekli çok az hakem var. Sergen'in ünlü hikayesi var, "Bayern Münih beni seyrediyorlar, 10 numara diyorlar; ama araştırıyorlar hayatımı transferden vazgeçiyorlar" diye. Sergen benim seyrettiğim en yetenekli iki üç oyuncudan bir tanesi, ama çalışmadı. Steaue-Dnipro maçına standardı yetmeyen, Fenerbahçe-Beşiktaş maçına standardı yetmezki" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...