NTV

Aykut Kocaman: 3 Temmuz her şeyi alt üst etti

Ntvspor

Spor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ilk açıklamasını kulüp televizyonuna yaptı. "3 Temmuz her şeyi alt üst etti. Sadece Fenerbahçe’nin geleceğini çalan değil, Türk futbolundan silindir gibi geçti" dedi.

İlişkili Haberler

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Aykut Kocaman, kulüp televizyonuna konuştu.

"Her şeyden evvel çok mutluyum ve heyecanlıyım." diyen Kocaman, "Yarım kaldığına inandığım işler vardı. Bunları tamamlamak adına ve kulübüme geri dönmekten dolayı son derece mutluyum" dedi."

Fenerbahçe'de görev yaptığı sezonlarla ilgili konuşan Aykut Kocaman, 3 Temmuz sürecine dikkat çekti.

"3 Temmuz her şeyi alt üst etti. Sadece Fenerbahçe’nin geleceğini çalan değil, Türk futbolundan silindir gibi geçti. Etkileri sürüyor" diyen Kocaman, gelecek sezonla ilgili de, oyun olarak sürekli üzerine koyarak ilerlemeye çalışacaklarını belirtti ve kuvvetli bir takım olacaklarına inancının tam olduğuna vurgu yaptı.

Geçen sezonki takımın ana problemlerinden birinin özgüven eksikliği olduğunun altını çizen Aykut Kocaman, yeni transferlerle ilgili de "Nabil Dirar son derece kuvvetli ve dirençli bir oyuncu. Takımın çehresini değiştirme açısından fayda sağlayacak. Mathieu Valbuena ve Mehmet Ekici’de de bu özellikler var. Üçü de mücadele eden becerikli ve istekli oyuncular" dedi.

Taraftar ve takım arasındaki kopukluğa da değinen Aykut Kocaman, "Fenerbahçe taraftarı kaliteyi seviyor. Taraftarlar önce birbiri için savaşan takım görmek istiyor" dedi.

Başkan ve yönetimle olan iletişimi ile ilgili de değerlendirmeler yapan Kocaman, "Fenerbahçe’yi kendi değerlerine doğru yükseltmek amacındayız" diye konuştu.

"Fenerbahçelilerin gönlü rahat olsun" diyen Aykut Kocaman "A’dan Z’ye bu takımı olması gereken yerde olması için ne gerekiyorsa onu yapacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

ETİKETLER