Aykut Kocaman: En çok mutluluk veren...

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kasımpaşa galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 03.12.2017 - 22:42

Aykut Kocaman: En çok mutluluk veren...

Kocaman "İki seferdir yukarıyı yakalamaya çalışıyorduk ama başaramamıştık. Bugün içeride oynamanın verdiği avantaj vardı ama son haftaların formda ve kaliteli takımı vardı karşımızda. Çok da moralliydiler. Bir taraftan dert de çıkarabilirlerdi. İki şeyi öne çıkarmak gerekiyor takımda. Birincisi taraftarımıza tekrar kavuştuk. En çok mutluluk veren oydu. Uzun süre sonra oyundan çıkan bir oyuncunun, alkışla çıkması en büyük kazancımızdı. İkincisi de, son haftalardaki fiziksel yükselişimiz göze çarpıyor. Şimdi yavaş yavaş bunu korumanın, üstüne koymayı düşünmenin zamanı" dedi.

Aykut Kocaman "Oyunla ilgili daha önce söylemiştim, pek anlaşacağımızı sanmıyorum. Benim azından benim futbol yorumum başka türlü. Benim oyuna bakışım, oyunu yorumlamamla; özellikle yorumlayanların büyük bölümü arasında ciddi anlamda fark var. Ne bugün atak takımıyız ne de dün savunma takımıydık. Genel olarak değerlendirme sonuç üzerinden yapılıyor. Konuşanlar, yazanlar, değerlendirenler her zaman haklıdır. Biz ancak işimizi iyi yapmaya çalışıp, doğrularımızın ağır da olsa geç de olsa bir şekilde gerçekleşeceğini düşünerek inatla yapmaya devam edeceğiz. Elimizdeki tek güç de bu" ifadelerini kullandı.

Haftalar önceki "Puan farkı sunu demiştiniz, fark azaldı" sözünün hatırlatılması üzerine Kocaman "Sadece dönemsel bir durum değerlendirmesi yapacağım. Gelecek günlerin ne göstereceğini bilmiyoruz. Zaten Galatasaray'ın aldığı puan ortalaması, tutturulabilir bir puan ortalaması değildi. Bizimkisi de, bırakın şampiyonluk isteyen bir takımı, tarihsel puan ortalamasının altındaydı. Dolayısıyla bunun için bir şey söylemeye gerek yok; çok netti" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...