İlişkili Haberler

Maçı değerlendirerek sözlerine başlayan Aykut Kocaman, "Erken sayılabilecek golden sonra maçın öyle gitmeyeceği zaten iki takımın durumu göz önüne alındığında bunu gösteriyordu. Ana sorun şu oldu. Hafta boyunca gerilen ortam Beşiktaş'ı biraz daha şuursuz bir şekilde öne itti. Biz de geride oyunu korumaya çalıştık. Baskı altında kontra ataklarla sonuca gitmeye çalıştık. Bu oyunda bizim için sıkıntı yaşadık. Devrenin sonlarında rakip baskı kurdu." dedi.

İkinci yarıda Beşiktaş'ın baskısının devam ettiğğini kaydeden Kocaman, "2. yarı çok erken bir gol, belki bizim derleyip toplayacağımız dakikalarda oyunu onlara çevirdi. 1-1'den sonraki süreç Beşiktaş'ın doğru oyunuyla gitti. Topu çok hızlandırdılar. Karşılık veremedik. 2. gol ihtimali rakibimiz için gözüküyordu. Medel'in kurtardığı pozisyon bize tekrar öne geçme şansı verdi. Arayışlarımız kombine değildi. Oyunun kontrolünü bir türlü ele geçiremedik. Beşiktaş kendi doğru oyununu uygulama şansı buldu." diye konuştu.

Maçı kaybetmelerine karşın; asıl üzücü tarafın böyle üst düzey bir maçta acemi hatalar yapmalarını

özüken şuydu, arkadaşlarıma da söyledim. Mağlubiyet ihtimal dahilindeydi. Burada beni veya Fenerbahçelileri demoralize eden mağlubiyet değildi, bu seviyede gereğinden baskının zaman zaman olduğu, hakemin de izin verdiği bir durum olmasına rağmen ki bizim attığımız gol de ofsaytmış. Keşke doğruyu görebilseydiler.
Bu seviyede bu tip acemi hataları, baskı altında kolay top kayıpları bizim oyuncular için kabul edilmez. Bu maçı kafamızda sıfırlamamız ve Akhisar maçına hazırlanmalıyız.