Aykut Kocaman: Türkiye'nin Leicester'ı olmamız zor

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe'ye elenen Torku Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman maçı değerlendirdi.

05.05.2016 - 22:00

Aykut Kocaman: Türkiye'nin Leicester'ı olmamız zor

"Maçtan durum çok netti" diyen Kocaman, "İlk maçta aldığımız skor tura etki etmişti. Bugünkü amacımız oyunumuzu geliştirmek ve kuvvetli bir takım karşısında oyunumuzu test etmekti. Fenerbahçe zaten turu ilk maçta geçmişti. Tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum" dedi.

"FENERBAHÇE DAHA BECERİKLİYDİ"

Kocaman, "İki maçta da aynı sayıda atak üretmişiz. Gol yapma becerisi olarak Fenerbahçe bizden daha üstün oldu. Daha fazla fırsatr elde etmemize rağmen Fenerbahçe beceri açısından daha öndeydi. Bu veriler ileride bizim için değrli olacak" ifadelerini kullandı.

KONYASPOR, TÜRKİYE'NİN LEICESTER'I OLUR MU?

Başarılı teknik adam Torku Konyaspor, Türkiye'nin Leicester'ı olur mu sorusuna, "İleride Türkiye'nin Leicester City'si olmamız zor. Orantısal ve matematiksel olarak bunu yapmamız zor. Bursaspor bunu başardı ama Bursa Leicester değildi. Leicester'ın Türkiye'deki çapından daha geniş çapı vardı. Birden bu kadar zıplamak iyi değil. Temeli sağlam kurarak gelmek daha mantıklı Konya gibi büyük bir şehir için. Önce kuvvetli bir takım halini oluşturmak sonradan olabilir mi olamaz mı düşüncesine girmek daha mantıklı. Kuvvetli bir takıma doğru gidiyoruz. İleriye daha umutlu bakıyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...