Aykut Kocaman: Van Persie sakatlanınca seçeneksiz kaldık

Vardar maçı öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, basın toplantısı düzenledi.

Ntvspor 16.08.2017 - 20:14

Aykut Kocaman: Van Persie sakatlanınca seçeneksiz kaldık

Kocaman'ın açıklamalarından satır başları;

Her zaman olduğu gibi amacımız gruplara kalmak. Kağıt üzerinde görünen avantajımızı kullanarak gruplara kalmak istiyoruz. Soldado'yu Trabzonspor maçında kadroya almayı planlıyordum. Robin van Persie'nin sakatlanmasıyla seçeneksiz kaldık.

Van Persie'nin milli takıma seçildiğini söylediniz. Ben de tebrik ediyorum. Söyleyecek başka bir şey yok. Kadro için kesin kararı vermiş değiliz. Rakibimiz bir kez daha izleyeceğiz. Bu gece veya yarın kesin kadro vereceğiz ancak ön tarafta fazla seçeneğimiz yok.

Antrenörlüğün çözümlerinden biri anlık çözüm üretmek. Bunu inkar etmiyorum ama ana çözüm bol çalışma, bol tekrar.

Transferlerle güçlü ve yetenekli isimler aramıza katıldı. Uyum sürecini atlattıktan sonra bazı sorunları çözmüş olacağız

Değer yaratmaya ve değerlere inanan bir insanım. Anlık problemlerle bu değerleri yıkmam. İnsanları harcamak yerine kazanmayı tercih ediyorum. Bir hatalı gol yedi diye bir oyuncuyu takımdan kesmek olmaz. Bütün olarak düşünmeliyiz. 1 maça bağlı kalmamalıyız.

Vardar'ın iki Kopenhag maçını iyi bir şekilde izledik. O takımı organize eden antrenör yarın olmayacak. Vardar hızlı hücumları şutlarla iyi harmanlayan bir takım. 

Elif Elmas, Fenerbahçe'nin çok tarzı olmayan bir transfer oldu. Yaşı beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Henüz 17 yaşını doldurmadı. Oyununun oturması 1.5-2 yılı bulacaktır.

Sayfa Yükleniyor...