Fenerbahçe, Aykut Kocaman ile 3 yıllık resmi sözleşme imzaladı. Kocaman'ın 1.750 bin dolar ücret alacağı açıklandı.

İmza töreninde konuşan yönetici Ali Yıldırım, "Bu camiayı yıkamadılar, yıkamayacaklar. Aykut Kocaman adam gibi adam, kocaman bir yüreği var. Ben Aykut Kocaman'ı çok sevdim. İyi bir aile babası. Allah onu çok başarılı etsin inşallah. İlk geldiğinde hepimiz çok sevmiştik kendisini" dedi.

Aykut Kocaman ise, "1988 yılında futbolcu olarak geldiğim Fenerbahçe'ye 2009'de yeniden döndüm. Fenerbahçe'nin büyüklüğü buradan ayrıldıktan sonra daha iyi anlaşılıyor. Bu dönemde kulübümüzü sahip çıkma doğruları savunma adına bir şeyler yaptık" şeklinde konuştu.

Kocaman, "Bu dönemde bizi ayakta tutan şey, futbolcuların sahip olduğu Fenerbahçelilik ruhuydu. Göreve ilk başladığımda söylediğim şeyi şimdi de söylüyorum, inşallah mahçup olmam" dedi.

"Kaybettiğimiz oyunculardan çok onların ayrılmasına neden olan ortam daha tahrip ediciydi" diyen Aykut Kocaman, "Transferlerle ilgili çalışıyoruz, ama hafta sonu önemli bir maç oynayacağız" şeklinde konuştu.

Kocaman, "Hayatım boyuncu haksız elde edilmiş bir şey istemedim, istemem. 2 Temmuz'da Fenerbahçe hayallerine giden bir yol alıyordu" dedi.