İlişkili Haberler

Geçtiğimiz haftasonu Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin tartışmaları devam ediyor. Şampiyonlar Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın önceki gün düzenlediği basın toplantısında, penaltı ve gollerinin verilmediğini söylemiş, Şenol Güneş'in de haksız yere tribüne gönderildiğini savunmuştu. Orman'ın bu açıklamalarına dün yapılan basın toplantısıyla Şekip Mosturoğlu sert cevaplar vermişti. 

Fikret Orman'ın bu açıklamalarına sert bir tepki de Hürriyet'e açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'dan geldi. 

İşte Aykut Kocaman'ın o sözleri:

Beşiktaş’ı yendiğimize pişman olduk. Fikret Orman her gün çıkıp konuşuyor. Eğer video hakem uygulaması (VAR) olsa Beşiktaş daha 20. dakikada 9 kişi kalabilirdi. Quaresma ve Pepe’nin kırmızı kartları verilmedi. Benim ilgi alanım bu değil. İşim de bu değil. Benim işim futbol. Bu konulara yanıt vermek zorunda da değilim.

"EMEKLERİMİZ HİÇE SAYILIYOR"

Maçtan sonra durum değerlendirmesi yapılıyor. Oyuncularımın emekleri hiçe sayılıyor ve sanki hiç oynamamışız, Beşiktaş hakem hataları ile kaybetmiş gibi bir hava yaratılıyor. Bu biraz ayıp. Golden bahsediyorlar ama ortada gol yok. Kalecimiz Kameni ofsayt olduğunu görünce bırakıyor.

"ÇATIR ÇATIR KAZANDIK"

Beşiktaş ile ilgili sıkıntım da yok. Ama Fenerbahçelilere bir mesajım var. Ben taraftarlarımıza bir şeyler söylemek istiyorum; sahaya çıktık, çatır çatır oynadık, mücadele ettik ve bu maçı kazandık. Kaçan goller var. Daha farklı da yenebilirdik.

"KÖTÜ İSE ‘KÖTÜ’ DERİM"

Diğer pozisyon (Hasan Ali Kaldırım’ın ceza sahasında Cenk Tosun’a yaptığı hareket) dikkatli bakılınca penaltı. Ama dikkatli bakınca görülüyor. Hakemin görmemesi kadar doğal bir şey yok. Benim takımım çok iyi bir yolda. Çok daha iyi olacak. Beni herkes bilir. Kötü ise ‘kötü’ derim. Ama bu takım çok iyi ve çok daha iyi olacak. Herkes görecek.

RIDVAN DİLMEN'İN DERBİ DEĞERLENDİRMESİ