Hazırlık maçı da olsa heyecanlı olduğunu kaydeden Aykut Kocaman, "Fenerbahçe, çok büyük bir camia. İçinde uzun yıllar oynadım ve antrenörlük yaptım. O beklentileri bilmek insanı heyecanlandırıyor. O beklentilere yanıt vermek için çalışacağız." dedi.

"İKİ TEMEL DEĞİŞİKLİK YAPMAK ZORUNDAYIZ"

Juventus Bükreş maçını değerlendiren Kocaman, "İlk yarıda temel hedef 27 Temmuz'daki ön eleme maçına odaklanmaktı. Bundan sonra oynayacağımız 4 hazırlık maçına bu yönde bakacağız. Taraftarımız her maçı kazanmamızı istiyor. Esas önemli olan 27 Temmuz'daki maça hazırlanmak. Bunun için de takımda 2 temel değişiklik yapmak zorundayız. Geçen sezonu adam adama oynayan bir takım vardı. Bunu adam alana çevirmek zorundayız.

Fenerbahçe, geçen sezon 2. bölgede daha fazla bekleyen bir takımdı. Bu sezon, biraz daha 3. bölgede oynayan bu bölgede topla daha fazla oynayan bir takım olmalıyız. Oyunu, 3. bölgeye itmek zorundayız. Önde basan değil, önde oynamasını beceren bir takım yapmak zorundayız. Bundan sonraki maçlarda en azından bir kaç şeyi oturtmak temel amacımız." yorumunda bulundu.

Josef'in "Bir haftada son 2 yılda çalıştığımdan daha fazla çalıştım" sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Aykut Kocaman, "Bunun meyvelerini yavaş yavaş alacağız. Arka arkaya goller yiyince takım reaksiyon vermeye çalıştı. Ancak yorgunluk gözle görülür bir şekildeydi. Yoğun çalışmaya devam edeceğiz. Fizik olarak rakiplere üstünlük sağlamalıyız. İki şeyi değiştirmek zorundayız demiştim. Buna ek olarak da kendi muadil takımlarımızla beraber oynama ve onlara karşılık vermek zorundayız. Bu dönem biraz daha çalışma dönemi. Ne kadar cebimize koyarsak o kadar iyi olacak. Diar ve Kameni takıma geç katıldılar. Önümüzdeki maçlarda onları da kullanacağız" diye konuştu.

"HEM TAKIM HEM KENDİ ADINA SEVİNDİRİCİYDİ"

Karşılaşmayı iki golle tamamlayan Mehmet Ekici'nin performansını da değerlendiren Aykut Kocaman, "Onu kazanmak adına ve Fenerbahçe'ye kazandıracakları adına Ekici için iyi bir maç oldu. Önemli olan kollektif bir bakış açısıyla takımın ne yaptığını görmek. Mehmet'in katacaklarını görmek hem takım hem de kendi adına sevindiriciydi." ifadelerini kullandı.

Mehmet Ekici'nin oyundan alınmasına da değinen Aykut Kocaman, "Kasığında biraz rahatlık hissedince çıkmak istedi. Bizim için önemli olan 27'sindeki maça azami ölçüde hazır hale gelmek." diyerek sözlerini noktaladı.