Aykut Kocaman'dan hata ve hakem isyanı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-2 biten Gençlerbirliği maçında bireysel hatalara vurgu yaptı, hakemi sert sözlerle eleştirdi.

Ntvspor 03.02.2018 - 22:29

Aykut Kocaman'dan hata ve hakem isyanı

Gençlerbirliği maçında çok değerli 2 puan kaybettiklerini söyleyen Aykut Kocaman, ilk olarak bireysel hatalara vurgu yaptı ve "Nasıl söyleyeceğimi artık bilemiyorum. Bireysel hatalar sezona damga vurdu. İlk gole kadar sağdan soldan, savunma arkası geçişleri hemen hemen her şeyi doğru yaptık. İki tane gol olabilecek girişim... Bir yerleşim hatasından kaynaklanan duran toptan karşı atak ve sezon klasiği halinde topu yine kalemizde gördük" dedi.

"BU SENENİN KLASİKLERİNDEN BİR TANESİ DE HAKEM HATALARI"

2. yarı çok güzel bir gol bularak başladıklarını kaydeden Kocaman, "Sonraki ritim gayet iyiydi. Rakibin üstüne üstüne gittik. Herşey normal giderken olmayan bir faul... Bu senenin klasiklerinden bir tanesi de hakem hataları. Önce çuvaldızı kendimize batıralım. Bu kadar pozisyon iyi ve doğru oyun... Bu kadar pozisyonda atamazsan kaçınılmaz son geliyor. Bu kaçıncı hata oldu? Artık saya saya, tekrarlamaktan bıktım artık" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Hakem hatalarını eleştirmeye devam eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman şu ifadeleri kullandı:

"Hakem tarafını da söylemek lazım. Giresunspor maçından sonra da söyledim. Daha birinci dakikada beden diliyle niyetini gösterdi. Gençlerbirliği her türlü enstrümanı kullanacak ama oyuncular 2. dakikada yatıyorlar, hakemlere bunları söylüyoruz. 'Ritmi düşürmek için yapıyorlar' diyoruz ama anlatamıyoruz. Maçın başından itibaren bu böyleydi. 48. dakika az bir süre. Kendim sahamızda bu etkinliğimizi artırmak için süreyi artırmalıyız.

Giresunspor maçındaki hakem sanki bir önceki maçın intikamını almak ister gibi, Oğuz'a sarı kartı hemen gösterdi. Tekrar söylüyorum, bu işi buraya getirmek niyetinde değilim ama meydan okudu. Net 3 tane penaltı. Rakibin olmayan penaltısından sonra Mete Kalkavan geldi. Beden dili şunu gösteriyor, meydan okuma. Bu meydan okumayı yapsınlar, kimseyi ezdirmesinler; ama aynı davranışları diğer maçlarda da göstersinler. Maçı belli bir yerden belli bir yerlere çevirebiliyorlar. Hiçbir şey yokken bir anda top kalemizde."

"BAŞAKŞEHİR'İ DE BEŞİKTAŞ'I DA KENDİ SAHALARINDA YENMEK ZORUNDAYIZ"

Gençlerbirliği karşısında çok değerli 2 puan kaybettiklerini vurgulayan Kocaman, "Çok kolay değil. Gücümüzden dolayı değil, bu saatten sonra Başakşehir'i de Beşiktaş'ı da kendi sahasında yenmek zorundayız. Saha içinde Beşiktaş ve Başakşehir'e saygı duyuyorum. Biz de en az onlar kadar iyiyiz, onları yenebilecek seviyedeyiz. Şampiyon olamayız sözlerini gücümüzden dolayı söylemedim, başka nedenlerden dolayı söyledim" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...