Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, mazbata töreninin ardındna açıklamalarda bulundu.

Yabancı oyuncu kontenjanı hakkında Aysal, "Bizim tüm çabamız sadece Galatasaray için değil, Türk futbolunun iyiliği içindir. Avrupa Kupaları'nda başarılı olmak istiyorsak, aynı şartlarda mücadele etmeliyiz. Önümüzdeki günlerde bir çözüm ortaya çıkacaktır, kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesiyle ilgili de konuşan Aysal, "Bizim tek dileğimiz, Türk kulüplerinin yurtdışında tek bir leke almaması" diye konuştu.

Transferlere değinen başkan Aysal, "Transferlerle ilgili bugün bu yetkili elde ettim. 15 gün içerisinde ciddi ilerlemeler olacaktır. Diğer kulüplerdeki gibi çok ciddi değişiklikler olmayacaktır, biz yaz-çiz yapmıyoruz. Önümüzdeki günlerde 2 veya 3 transfer yapabiliriz" diye konuştu.

"Bizim önceliğimiz Felipe Melo'nun pozisyonudur" diyen Aysal, "Stoper pozisyonu hallolduktan sonra Melo'nun pozisyonu önceliğimiz. Sol bek pozisyonu bizim için öncelik olarak ikinci sıradadır, orada Hakan Balta var. Riera'da geçe sene orada o pozisyonda iyi oynadı" dedi.

Aysal, "Statta boş kalan yerlerin satışı konusunda hiçbir usülsüzlük yoktur. Kulüpler Birliği'nde yeni bir seçim olacaksa bu kurgu baştan aşağı değişmeli" ifadelerini kullandı.