Aysal dönemi ibra edildi!

Galatasaray Kulübü'nün mali kongresinde, 2014 yılı için Ünal Aysal ile Duygun Yarsuvat'ın başkanlık dönemleri ayrı ayrı ibraya sunuldu.

Ntvspor 28.03.2015 - 22:08

Aysal dönemi ibra edildi!

Galatasaray'da 2014'ün ilk 10 aylık döneminde görev yapan Ünal Aysal yönetimi ibra edildi ancak Adnan Polat'ın ibra edilmediği Genel Kurulu anımsatan manzaralar yaşandı.

AYRI OYLAMA 

Galatasaray Kulübü'nün Mali Kongresi'nde ilk olarak 10 ay Aysal, 2 ay Yarsuvat yönetimlerinin görev yaptığı 2014'ün tek defada mı yoksa ayrı ayrı mı ibra edileceği merak konusuydu. Genel Kurul'da yapılan oylamada iki yönetimin ayrı ayrı ibra edilmesine karar verildi. Bunun ardından Ünal Aysal ile Duygun Yarsuvat'ın başkanlık dönemleri ayrı ayrı ibraya sunuldu.

SALONU İKİYE BÖLDÜLER 

İlk olarak eski Başkan Ünal Aysal dönemi için oylama yapıldı. Divan Başkanlığı, önce ibra edenlerden ardından da ibra etmeyenlerden ellerini kaldırmalarını istedi. Ancak iki kesim görünürde birbirine yakın sayıda olduğundan, teker teker sayım yapılmasına karar verildi. Ama burada da karışıklık yaşanınca salon ikiye ayrıldı ve ibra edenlerin bir tarafa, etmeyenlerin diğer tarafa geçmesi istendi. Adnan Polat'ın ibra edilmediği Mali Genel Kurulu hatırlatan manzaralar yaşanırken, Aysal döneminin oy çokluğuyla ibra edildiği açıklaması geldi.

YANSUVAT DA İBRA EDİLDİ 

Aysal'ın bu şekilde ibrasının ardından 2014'ün son 2 aylık dönemini kapsayan Yarsuvat yönetiminin ibrasına geçildi. Yarsuvat dönemi, detaylı sayıma gerek kalmadan oy çokluğuyla ibra edildi.  

11 SAATLİK MALİ GENEL KURUL

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen genel kurulun son bölümünde, kulübün 2015 yılı bütçesi görüşülerek karar bağlandı.

Kulübün 2015 yılı için 119 milyon 935 bin 83 lira gelir ve 117 milyon 747 bin 607 lira gider olarak planlanan bütçesi, üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.

Kulübe üyelik ödentisinin iki katına çıkarılması, yıllık ödentinin ise 200 liradan 300 liraya yükseltilmesi konusu tartışmalı geçerken, ısrarla söz isteyen bir kişinin kürsüye geldikten sonra kulüp üyesi olmadığının anlaşılması ortamı bir anda gerdi. Genel kurul idare heyetinin üye kartını göstermesini istediği şahıs, üye olmadığını söyleyince mikrofonu kapatıldı. Bu kişi daha sonra üyelerin tepkisi altında salondan ayrıldı.

Ardından yapılan oylamada, üyelik ödentisinin iki katına çıkarılması reddedilirken, yıllık ödentinin 2016 yılından başlamak üzere 300 liraya yükseltilmesi ise onaylandı.

Sayfa Yükleniyor...