Aysal: Federasyonların işini bize verin

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, A Milli Basketbol Takımı'nda Tanjevic'in istifasının ardından Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman'ın isminin geçmesi üzerine "Galatasaray her başarılı olduğu branştaki teknik direktörünü bir yerlere kaptıracaksa, federasyonların işini biz yapalım daha ucuza gelir" diye konuştu.

Ntvspor 13.09.2013 - 09:50

Aysal: Federasyonların işini bize verin

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, teknik direktörleri Fatih Terim'i A Milli Futbol Takımı'nı çalıştırmak için göndermelerinin Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptıkları en büyük destek olduğunu belirterek, "Federasyon inşallah bunu takdir edecektir ve aynı incelik ve anlayışla karşılık verecektir" dedi.

Sarı-kırmızılı kulübün Türk Telekom Arena'da uluslararası bir medya kuruluşuyla yaptığı işbirliği anlaşmasının imza töreninde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Aysal, milli takımın başında çıktığı iki maçta da galibiyet yaşayan Terim'in başarılarının sürpriz olmadığını vurgulayarak, "Fatih hocanın başarıları alışılmadık başarılar değil. Alıştığımız ve kendisinden devamlı gördüğümüz başarılar. Galatasaray'daki başarılarına milli takımdaki başarılarının eklenmesi hocamız için sürpriz değil, bizler için de sürpriz olmaması gerekir" diye konuştu.

Aysal, Galatasaray'ın büyük bir fedakarlık yapıp Terim'i milli takımı çalıştırmaya gönderdiğini anlatarak, " Bu kadar büyük hedefleri olan bir kulübün böyle bir dönemde 4 maç için hocasını milli takıma destek için göndermesi, Galatasaray'ın federasyona yaptığı en büyük destektir. Federasyon inşallah bunu takdir edecektir ve buna aynı incelik ve aynı anlayışla karşılık verecektir. Bundan da bir endişemiz yok. Hocamızın başarılarından da bir endişemiz yok. İleriye dönük olarak bu başarıların süreceğinden de sizlerin de endişesi olmasın" şeklinde konuştu.

Ünal Aysal, Terim'in meşgul olması nedeniyle kendisiyle görüşmediklerini vurgulayarak, "Son günlerdeki gelişmelere bakarsanız Fatih hocanın çok meşgul olduğunu göreceksiniz. Önümüzdeki birkaç gün içinde de çok meşgul olacak. Hocanın şu anda kafasının özel işlerle bulandırılmasına ben karşıyım. Bu konuda ısrarlı olmayalım, bırakalım kendi oyunlarını oynasın. Hem kulübümüz hem milli takım için hayırlısı budur. Zamanı geldiğini vakit hoca kararını muhakkak açıklayacaktır" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim'in Galatasaraylılığı ve milli sevgisinin sınanmaması ve sorgulanmamasını isteyen Aysal, "Bunların ikisinde de karşınıza hocadan önce Galatasaray Kulübü çıkar. Bütün arkadaşlarımdan rica ediyorum, bu konuda fazla sorgu içine girmeyelim. Önümüzdeki günleri iyi değerlendirelim. Galatasaray'ın dışarıda alacağı neticeler, milli takımın alacağı neticeler Türkiye'nin lehinedir. Burada hoca ciddi bir mesuliyet yüklenmiştir. Bize verdiği sözlerle de ciddi bir bağlantı içindedir. Federasyona verdiği sözlerle de. Hocanın yükünü arttırmak yerine, işini kolaylaştırmamız lazım. Medyadan bu konuda hem anlayış hem de destek bekliyorum. Bir görüşmem yok, ısrarlı değilim. Görüşmeyi zamanı geldiği vakit yaparız, hiç de acelesi yok" dedi.

Bir basın mensubunun, A Milli Basketbol Takımı'nda Bogdan Tanjevic'in istifasının ardından yerine Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman'ın isminin geçtiğine yönelik söylentilerin olduğunu ifade etmesi üzerine Aysal, "Böyle bir şey gündemimizde değil ama bu tip dedikodular her zaman dolaşır. Galatasaray her başarılı olduğu branştaki teknik direktörünü bir yerlere kaptıracaksa, federasyonların işini biz yapalım daha ucuza gelir" değerlendirmesinde bulundu.

'REAL MADRİD VE JUVENTUS KADAR ŞANSIMIZ VAR'
Ünal Aysal, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde zor bir grupta bulunduklarını, ancak şanslarının rakiplerinden düşük olmadığını söyledi.

Zor grupta oldukları için gardlarını düşürmeyeceklerini vurgulayan Aysal, "Bu zor gruptan çıkmanın yollarını arayacağız. Bu, beraberlik ve dirençle aşılabilecek bir zorluk. Bence olmayacak bir şey değil ama baktığınız vakit kolay bir netice de beklenmemeli. Ancak dünyanın da sonu değil, en kötü ihtimal üçüncü olursak UEFA Avrupa Ligi'nde oynayacağız. Ama ben Şampiyonlar Ligi'ndeki şansımızın diğer rakiplerimizden düşük olduğunu katiyetle düşünmüyorum. Bence Real Madrid ve Juventus'un ne kadar şansı varsa Galatasaray'ın da o kadar şansı vardır. Kopenhag dahil 4 takım da zor kura çekmiştir, hepsi birbirinden çok çekecekler" diye konuştu.

'DROGBA'YI TUTMAK İSTİYORUZ'
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Fildişi Sahilli oyuncuları Didier Drogba'yı kadrolarında tutmak istediklerini ve zamanı geldiğinde bu konuda gerekli adımı atacaklarını ifade etti.

Drogba'nın da Fatih Terim'in de sezon sonuna kadar sözleşmelerinin olduğunu, ancak bir yıl evvelden sözleşmelerin neden uzatılmadığına dair sorular aldıklarını anlatan Aysal, "Anlaşmalar normal olarak mevsimin ortasında, yani 5-6 ay kala konuşulur, uzatılır.Çok ciddi bir sorun çıkarsa veya oyuncudan ve hocadan talep gelirse bir sene evvelden uzatma yapılır. Her ikisinden de böyle bir talep gelmediğine göre biz de böyle bir acele içinde olmadık ve olmuyoruz. Drogba'nın sözleşmesinin uzatılması konusu şu anda konuşulmadı. Drogba 35 yaşında bir futbolcu. Her şeyden önce kendisinin performansıyla uzatmanın olup olmayacağına karar vermesi gerekir. Biz gayet tabi şu anda oyuncumuzu başarılı buluyoruz. Ekibimizin içinde tutmak istiyoruz. Zamanı geldiği vakit de bu uzatmayı çekinmeden yaparız" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...