Aysal, Sneijder transferinde ilk kez konuştu

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, İtalya'nın İnter Kulübü'nde forma giyen Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder için transfer görüşmelerinde bulunduklarını açıkladı.

Anadolu Ajansı 08.01.2013 - 16:01

Aysal, Sneijder transferinde ilk kez konuştu

Galatasaray TV'de canlı yayın konuğu olduğu programda açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, ismi sarı-kırmızılı kulüple anılan Hollandalı oyuncu Wesley Sneijder'in durumuna da açıklık getirdi.

İnter Kulübü Başkanı Massimo Moratti ile dün İtalya'da yemek yediğini aktaran Aysal, şunları söyledi:

''Daha önceden planlanmış bir yemekti. Alt yapıda futbolcu yetiştirme ve verme konularında nasıl bir işbirliği kurulabileceğini konuştuk. Yemekte Sneijder konusu da konuşuldu. Transfer müspet bir ivme kazanmıştır. Teknik arkadaşlarımız oturup müzakere edecekler. Ben de talimatını verdim. Sanıyorum önümüzdeki günlerde netleşir. İki kulübün başkanı olarak bu konuda bir irade beyanında bulunduk. Ama futbolda çok detay var. Aile faktörü de çok önemli. Müzakerelerde zannediyorum bizim istediğimiz ölçüde fiyat indirimi sağlanacaktır.''

Aysal, Milan Kulübü yöneticisi Adriano Galliani ile de görüştüğünü belirterek, ''Kendisi Milano'da olduğumu öğrenmiş ve beni davet etti. Ofisinde görüştük. Her iki takımdan da başka talebimiz olmadı. Onlara da talepleri olursa görüşebileceğimizi söyledik'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in kendilerine bir transfer listesi sunduğunu aktaran başkan Aysal, bu listede, basına isimleri yansıyan Wesley Sneijder, Carlinhos ve Nacer Chadli'nin bulunduğunu doğrularken, Milan'lı futbolcu Luca Antonini'nin ise gündemlerinde olmadığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...