Odeabank ile sponsorluk sözleşmesi imza töreninde konuşan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, teknik Direktör Fatih Terim’in sözleşmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Adeta rest çeken Ünal Aysal, "Fatih Terim ile oturup bir karar almamız lazım. 48 saat içinde bir karar alınacaktır" diye konuştu.

Başkan Ünal Aysal, Fatih Terim ile olası alınacak bir karar sonrası gerek olursa hemen teknik direktör arayışlarına başlayacaklarını ve kurumun prensiplerinin önemli olduğunu, bu konuda gerekirse yetkileri kullanacaklarını dile getirdi.

'KARAR ALMAMIZ LAZIM'
Teknik Direktör Fatih Terim ile oturup iki gün içinde bir karar alacaklarını belirten Aysal, şöyle konuştu:

"Bu işler nasıl gelişti, nereye geldi size bilgi verilecek ama o gün bugün değil. Fatih Terim ile oturup bir karar almamız lazım. 48 saat içinde bir karar alınacaktır. Yönetim kurulumuzda bu konu konuşulacak. Ortada sorun olmasa bile çok konuşulursa sorun oluşur. Bizim ve Milli takımın menfaatleri için doğru bir karar almak lazım. Fatih Hoca'nın da rahat çalışabilmesi için bir karar alınması gerekiyor. Bu konu kısa sürede neticelendirilecektir."

'HOCA ARAMADIM'
Şu ana kadar hiçbir teknik direktörle görüşmediklerini dile getiren Aysal, "Net bir şekilde söylüyorum, ben hoca aramadım, kimseye yetki de vermedim. Ama olursa, gereken profesyonelleri takıma kazandırırız" diye konuştu.

'KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM'
Aysal, sözlerine şöyle devam etti: "Kimseye kırgınlığım yok. Benim kimseye kırılma lüksüm yok. Galatasaray benim yükümlülüğümdür. Galatasaray'ın kurumsal yapısı ve kendi içinde iyi çalışması için gayret ediyoruz. Kurumun prensipleri çok önemli, bu konuda gerekirse yetkileri kullanırız."

'MELO SAYGISIZLIK YAPMADI'
Beşiktaş maçında kırmızı kart gören Felipe Melo hakkında ise Aysal, "Klasik bir kırmızı kart olayı gördüm. Sahadan çıkarken gayet tabii o adrenalin yapısıyla normaldir. Saygısızlık değildir. Benim oyuncum Beşiktaş seyircisine asla saygısızlık etmez" şeklinde konuştu.