Aysal'dan 'Terim' açıklaması

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim'in görevine son verilmesiyle ilgili konuştu. Terim'in ipleri koparmak için kararlı olduğunu söyleyen Aysal, "Bize başka yol bırakmadı" diye konuştu.

Ntvspor 27.09.2013 - 20:21

Aysal'dan 'Terim' açıklaması

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim'in görevine son verilmesiyle ilgili , "Terim ipleri koparmak için kararlıydı" dedi.

Aysal, yönetim sicil ve denetleme kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Toplantıda Fatih Terim ile yolların ayrılması konusunda önemli mesajlar veren Aysal, başarılı bir teknik adamın görevine son verilmesinden sonra ortaya çıkan tartışmaların doğal olduğunu belirtti.

Ünal Aysal, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Ben delimiyim ki bu denli başarılı bir adamın görevine son vereyim. Ama gelişmeler Galatasaray geleneklerini alt üst edecek duruma geldi. Beşiktaş maçı öncesinde Fatih hocayı birkaç kez aradım telefonlarıma ve mesajlarıma cevap vermedi.

Maçtan sonra pazartesi günü konuşarak yine anlaşıp, sorunlarımızı çözeceğimizi düşünüyordum. Ancak Lütfi Arıboğan'a, Hande üzerinden ulaşın diyerek kendisi ipi kopardı. Düşünün ben Fatih Terim'e ulaşmak için futbol şubesinin basın sorumlusu Hande ile konuşacağım. Fatih hoca ipleri koparmak için kararlı gibiydi. Bize başka yol bırakmadı."

FUTBOLCULARA MORAL YEMEĞİ
Öte yandan başkan Aysal, Terim'in gönderilmesiyle şaşkınlık yaşayan Galatasaraylı futbolculara moral vermek amacı ile bir yemek organizasyonu düzenledi. Yemeğe futbolcuların tamamı katıldı.

Terim gönderilmesine rağmen görevlerine devam eden ve takımın başında Çaykur Rizespor maçında sahaya çıkacak Hasan Şaş, Ümit Davala ve Claudio Taffarel de yemekte yer aldı.

Takımın antrenmanını da takip eden başkan Aysal, yemekte başkan futbolculara hitap etti. Başkan Aysal'ın konuşması sırasındaki coşkusu dikkat çekti. Galatasaraylı futbolcular da başkanın sözlerini dikkatle dinledi.

Başkan Aysal'ın konuşmasında, futbolculara olan güvenini dile getirdiği ve Çaykur Rizespor maçını kazanacaklarına inandığını söylediği belirtildi.

AYSAL: ÇOCUKLAR ÇOK KEYİFLİYDİ
Aysal, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, futbolcuların antrenmanda çok keyifli olduğunu ifade etti. Aysal "Antrenmanı baştan sona kadar izledim, keyiflendim. Çünkü çocuklar keyifliydi. Bundan sonra Şampiyonlar Ligi'ndeki maçlarımız önemli. Tahmin ediyorum geçen senelerde yakaladığımız başarıyı yakalamamız gerekir. Ama tabii ki rakiplerimiz daha zorlu." dedi.

SABRİ: ZORLU BİR DÖNEMEÇTEYİZ
Galatasaray'ın kaptanı Sabri Sarıoğlu, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada Terim'in ayrılmasından sonra, morallerini bozmadan oynamak zorunda olduklarını dile getirdi. Sabri "Zorlu bir dönemeçteyiz. Hocamız bizden ayrıldı, ama hayat devam ediyor. Tabii ki bizden ayrılması bizi üzdü ama oyuncular olarak konsantrasyonumuzu üst düzeyde tutmak zorundayız" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...