"Aziz Yıldırım artık karar versin"

Fenerbahçe'de görevde kalıp kalmayacağı belirsizliğini koruyan teknik direktör Christoph Daum, İspanya'da zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Haberler 16.06.2010 - 19:26

Christoph Daum, Barcelona'dan İstanbul'a hareket etmeden önce yaptığı açıklamada, İstanbul'da ilk iş olarak Başkan Aziz Yıldırım ile görüşeceğini ve herşeyin netleşmesini isteyeceğini söyledi.

"İki başlılık Fenerbahçe'ye zarar veriyor" diyen Alman teknik adamın sözleri şöyle:
"Başkan Aziz Yıldırım artık karar versin. Kulübü nasıl yönetecek ve kiminle devam edecek? Bir dünya Kulübü olan Fenerbahçe'nin bu kadar zamandır bu konuyla meşgul edilmesi çok saçma. Başkanla yarın oturup herşeyi konuşacağız. Fenerbahçe o kadar büyük bir dünya kulübü ki, bunlarla vakit kaybedecek lüksü yok. O gitti, bu geldi, böyle bir şey olabilir mi? Her şey net olmalı. Fenerbahçe gibi bir kulüpte bunlar konuşulamaz. Bunlar sıra dışı konular. Bu olayları ne taraftar, ne kulüp, ne başkan hak ediyor. Dediğim gibi Başkan, artık bu kulübün nasıl yönetileceğine karar vermeli. Aykut Kocaman mı yoksa ben mi?. Bu spekülasyonlara son vermeliler. Bunu açıklamaları lazım ki, artık herkes yoluna baksın.

Hatalar yapıldı ama ben bunu size söyleyemem. Başkanla görüşüp ona teker teker bunları anlatacağım. Ama şu kadarını söyleyeyim, transfer konusu bir hatadır. Eğer ben teknik direktör olarak ipleri elime alamıyorsam, bunda bir hata var demektir. Transfer politikasında 2 başlık olmamalı"

İkibaşlılık Fenerbahçe'ye zarar veriyor. Bugün benimle yarın başkasıyla bu sorun hep yaşanır."

Sadece Christian Baroi'yi kendisinin istediğini belirten Alman çalıştırıcı, "Bana söyler misiniz? Ben geçen sezon kaç tane transfer yaptım? Sadece 1 tane. Cristian Baroni. Onu dışında bir tane bile oyuncu alamadım. Ne giden Roberto Carlos'un yerine ne de Kazım'ın yerine. Ben ne zaman tranfer konuşmak istediysem Aykut Kocaman yanına iki üç kişi daha alıp beni ikna edip transfere gerek olmadığını söyledi. Yapılan toplantılarda Aykut Kocaman ve arkadaşlarıyla bir araya geldiğimiz zaman ben hep tek oluyordum. Aykut Kocaman ve yanındakilerin dediği oluyordu. Onlar bir şekilde konuşuyorlardı, bir şekilde ikna ediyorlardı ve ben de çaresiz olarak tamam diyordum. Hiçbir zaman ne sezon başında ne de devre arasında istediğim transferlerin hiçbiri yapılmadı" diye konuştu.

Basında ameliyat olduğu yönünde çıkan haberleri yalanlayan Daum, "Ameliyat olduğum haberi yalan. Bu her yıl yaptırdığım bir check-up idi. Ameliyat falan olmadım. Turp gibiyim. Sağlığım yerinde" dedi.

Daum, "Tehdit edildiniz mi?" şeklindeki soruya ise espiri bir şekilde şu yanıtı verdi:
"Hayır. Kesinlikle böyle birşey yok. Eğer, Fenerbahçe Kulübü'nde çalıştığım için hayati bir tehlike varsa, başkalarının da aynı şekilde hayati tehlikesi vardır. Tekrar söylüyorum tehdit edilmedim. Sadece bazı yöneticiler Daum çalışmaya devam ederse ona ve ailesine zarar gelebilir diye endişe etmişler. Ben de diyorum ki eğer benim hayatım Türkiye'de tehlikedeyse, başkalarının ki de tehlikededir. Onlarınki ne kadar tehlikedeyse benimki de o kadar tehlikede.

"Arkanızdan bıçaklanmış hissediyor musunuz?" sorusu üzerine Alman teknik adam,"Yani çok farklı duygular içindeyim. Bunları şimdi burada konuşmak istemiyorum. Hepsini önce Başkan'la konuşacağım. Ama şu kadarını söyleyeyim, gelince bir çok kişiyle hesaplaşacapız. Herkes eteğindeki taşları döksün ve yüzüme konuşsun. Bugüne kadar hep arkamdan konuşuldu. Herkesle yüzleşeceğim" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...