Aziz Yıldırım: Bu bir kumpas

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike davasının sarı-lacivertli kulübe kurulmuş bir kumpas olduğunu söyledi. The Wall Street Journal'a konuşan Yıldırım verilmiş yargı kararına saygı duymadığını söylerken, hapis yatmak için Türkiye'ye döneceğini de belirtti.

21.01.2014 - 00:46

Aziz Yıldırım: Bu bir kumpas

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi şike ve teşvik primi davasının da aynı kumpasın bir sonucu olduğunu söyledi.

Yıldırım, Fransa'nın Cannes şehrinde Birleşik Amerika'nın önemli yayın organı The Wall Street Journal'ın sorularını yanıtladı.

Yargıtay tarafından hakkında şike, teşvik primi vermek ve örgüt kurmak suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası onanan Yıldırım, kendisine ve Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğunu iddia etti.

"Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular" iddiasında bulunan Aziz Yıldırım, "Şike davası delilleri sahte, tutarsız. Fenerbahçe Atatürkçü bir takım, taraftara müdahale olmaz. Sandıkla geldim ama sandıkla gitmiyorum, bu demokrasi ayıbıdır" değerlendirmesini yaptı.

Vicdanen rahatsızlık duymadığını dile getiren Aziz Yıldırım, "Önemli olan benim vicdanlarda aklanmamdır. Kurulmuş istiklal mahkemelerine benzeyen bu yargının kararlarına saygı duymuyorum. Onun için de vicdanen rahatım, ve hapis yatmaya geliyorum. Kaçtı diyenler özür dilemeliler, bir zaman içerisinde Fenerbahçe'nin haklılığı yine ortaya çıkacaktır" dedi..

Öte yandan, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bugün akşam saatlerinde İstanbul'a dönecek. Sarı-lacivertli taraftarlar, Yıldırım'ı havaalanında karşılayacak. Ayrıca Fenerbahçe Yönetim Kurulu da bugün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirecek.  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...