'Aziz Yıldırım görevi bırakmaz'

Fenerbahçe eski yöneticisi Şadan Kalkavan yaşanan hayal kırıklıklarına rağmen başkan Aziz Yıldırım'ın koltuğundan inmeyeceğini söyledi.

18.05.2010 - 10:37

'Aziz Yıldırım görevi bırakmaz'

Fenerbahçe Kulübünün son kongresinde başkan adayı olan, eski yönetici Şadan Kalkavan, Ziraat Türkiye Kupası ve Turkcell Süper Lig şampiyonluğunun kaçırılmasının ardından, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın görevini bırakacağını düşünmediğini söyledi.

Fenerbahçe'deki son gelişmeleri değerlendiren Kalkavan, başkan Yıldırım ile ilgili soru üzerine, "Aziz Yıldırım'ın istifa etmesini mümkün görmüyorum. Ben böyle bir şey olacağına inanmıyorum. O yine kulübün başında kalacaktır" dedi.

"BÜYÜK LOKMA YE, BÜYÜK SÖZ SÖYLEME'
Şadan Kalkavan, başkan Aziz Yıldırım'ın 3 yıl üst üste şampiyonluk sözüyle ilgili de "Büyük lokma ye, büyük söz söyleme" atasözünü hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı: "Sen şimdi 'Üç yıl üst üste şampiyon olacağız' dedin. Peki 3 yıl sonrası için şampiyon olmayacak mısın? Sormazlar mı? İlk sezonda bu sözünü tutamıyorsun. Böyle bir garanti var mı? 'Şampiyonluk için mücadelemizi vereceğiz, iyi transferler yapacağız' dersin, ama 3 yıl peş peşe şampiyonluk sözü verilmez. Neyine güveniyorsun? Bunun bir seçim propagandası olduğunu düşünüyorum."

"ANONS SKANDALI FENERBAHÇE'YE HİÇ YAKIŞMADI"
Şadan Kalkavan, Fenerbahçe'nin 1995-1996 sezonunda Trabzonspor'u deplasmanda yenerek, şampiyonluğu elinden aldığını anımsatarak, "Trabzonspor maçı öncesi birçok şaibeden bahsedildi. 'Türkiye Kupası Trabzonspor'a bırakıldı, onlar da ligi Fenerbahçe'ye bırakacak' diye yorumlar oldu. Ben böyle bir şeye asla inanmadım. 27 yıldır alamadığın bir kupa bile bile verilir mi? Hepsi bir senaryoydu. Trabzonspor da gelip buraya lig maçında mücadelesini verecekti. Fenerbahçe'nin kazanıp şampiyon olmasını bekliyorduk, ancak olmadı. Anons skandalı da Fenerbahçe'ye hiç yakışmadı" diye görüş bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...