'Aziz Yıldırım neden istifa etsin ?'

Kulüpler Birliği Vakfı Basın Sözcüsü Göksel Gümüşdağ Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'ndan istifa edeceğine yönelik haberleri yalanlarken "Aziz Yıldırım neden istifa etsin? İstifa etmesi için herhangi bir sebep mi var?" dedi.

Haberler - Ntvspor 18.05.2010 - 15:30

'Aziz Yıldırım neden istifa etsin ?'

Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün yaptığı toplantıda, kulüplerin sorunlarıyla ilgili bir çalışma grubu kurulması ve daha sonra bu grubun oluşturacağı rapor doğrultusunda Futbol Federasyonu ile görüşülmesi kararlaştırıldı.

Esentepe'deki vakfın ofisinde gerçekleştirilen toplantıda, 2009-2010 futbol sezonunun değerlendirilmesi yapıldı.

Vakıf başkan vekili Göksel Gümüşdağ, yaklaşık 1,5 saat süren toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, toplantıda çeşitli konuların görüşüldüğünü belirterek, yabancı futbolcu sayısı konusunda farklı görüşlerin bulunduğunu söyledi.

Yabancı futbolcu kontenjanı konusunun toplantıda konuşulduğunu belirten Gümüşdağ, ''Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav başkanlığında, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ve Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in de yer alacağı bir çalışma grubu kurduk. Bu grup, futbolun genel sorunları ve yabancı futbolcu kontenjanı konusunda rapor hazırlayacak. Haziran ayında yapacağımız toplantıda bu raporu görüşeceğiz. Daha sonra da yabancı oyuncu ve diğer konularla ilgili olarak Futbol Federasyonu ile görüşeceğiz'' ifadelerini kullandı.

''YILDIRIM'IN İSTİFASI İÇİN BİR SEBEP Mİ VAR''
Gümüşdağ, ''Aziz Yıldırım Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'ndan istifa etti mi'' şeklindeki bir soru üzerine, ''Niye istifa etsin? Sayın Aziz Yıldırım'ın istifa etmesi için bir sebep mi var? Daha önceki süreçte kendisi genel kurulda davet üzerine seçildi. Aziz Yıldırım Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı'dır'' yanıtını verdi.

''YAZICI'YI TEBRİK ETTİK''
Turkcell Süper Lig'i şampiyon olarak bitiren Bursaspor'u tebrik eden Göksel Gümüşdağ, Aziz Yıldırım ve diğer kulüp başkanlarının da Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'yı toplantı sırasında tebrik ettiğini söyledi.

Türk futbol tarihinde Trabzonspor'dan sonra bir Anadolu kulübünün şampiyon olmasının, Türk futbolu adına büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Gümüşdağ, ''Futbol ekonomisinin buna olan katkısını da konuşmak lazım. Kulüpler Birliği'nin futbola olan katkısını değerlendirmek lazım. Bundan sonra nice Anadolu kulübünün şampiyon olma şansının çoğaldığını düşünüyorum'' diye konuştu.

Kulüpler arasında dışardan sanıldığı gibi şeylerin olmadığını anlatan Gümüşdağ, ''Lig bitti, herkes birbirini tebrik ediyor. Futbolun pastası büyüdü, bunu daha iyi değerlendiren takım şampiyon olacaktır. Bundan da kimsenin memnuniyetsiliği olmaz'' dedi.

Gümüşdağ, bu sezon Turkcell Süper Lig'e yükselen Kardemir Karabükspor ve Bucaspor kulübü başkanlarının da toplantıya katıldığını ve bir tanışmanın gerçekleştiğini de söyledi.

Bu arada, Kulüpler Birliği Vakfı'nın yaptığı toplantıya Beşiktaş ve 6 kulübün başkanı katılmadı.

Fenerbahçe Kulübü ve Vakıf Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın hazır bulunduğu toplantıya, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirerön gelmedi. Toplantıya Ankaragücü, Gaziantepspor, Kayserispor, Sivasspor ile ligden düşen Denizlispor ve Diyarbakırspor'un temsilcileri de katılmadı.

Sayfa Yükleniyor...