Aziz Yıldırım, PFDK'ya sevk edildi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerini, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti.

Haberler - Ntvspor 28.05.2016 - 18:20 | Son Güncelleme : 28.05.2016 - 18:27

Aziz Yıldırım, PFDK'ya sevk edildi!

TFF'den yapılan açıklamada; Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Antalya'da oynanan Galatasaray-Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası final maçında "hakem soyunma odası koridorlarındaki müsabaka hakemine yönelik hakareti ve sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verildiği bildirildi.      

        
Aynı maçta, "saha olayları, çirkin ve kötü tezahürat, soyunma odasında yayıncı kuruluşun çekim yapmasına izin verilmemesi ve kupa törenine katılım sağlanmaması" suretiyle talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Fenerbahçe'nin de disiplin kuruluna sevk edildiği aktarıldı.     
        
TFF Hukuk Müşavirliğinin, Galatasaray'ı ise kupa finalinde "saha olayları, çirkin ve kötü tezahürat ile 6 futbolcusunun sarı kart görmesi" nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi dolayısıyla PFDK'ya sevk ettiği kaydedildi. 

Sayfa Yükleniyor...