Aziz Yıldırım'dan Aydınlar'a sert sözler

Basın toplantısı yapan Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar'a cevaplaması için sorular yöneltti. Bu sorulardan bir tanesi de GS camiasına yakınlığına atfen "G.Saray'ın başkan adayı mısın' oldu.

01.11.2013 - 14:15

Aziz Yıldırım'dan Aydınlar'a sert sözler

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım kongre öncesi basın toplantısı yaptı. Önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, neden aday olduğunu söyledi. "Herkes şunu bilsin ki benim görev sürem 3 Temmuz'du. Bu süreç tamamlanmadan bu süreçte biz temizlenmeden bizim Fenerbahçe'de görevimiz bitmez" diyen Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar'a da ağır eleştirilerde bulundu.


İşte Yıldırım'ın açıklamasından satır başları:

"Bu süreç içerisinde bana yapılan suçlamalara cevap vereceğim. Bu hafta sonu olağanüstü kongremiz var. Cumartesi ve Pazar günü yapılacak bu kongreye katılacak herkese teşekkür ediyorum. Bazı kötü niyetlilerin aksine FB'ye yakışır bir kongre olacağına eminim.

Herkes şunu bilsin ki benim görev sürem 3 Temmuz'du. Bu süreç tamamlanmadan, bu süreçte biz temizlenmeden bizim Fenerbahçe'de görevimiz bitmez. Bu seçim bir güvenoyu değildir. Bu sadece bir seçim değildir, bu seçim 3 Temmuz'la yüzleşmedir. Ben bu yüzden adayım. Bu kongre FB camimasına bir dayatmadır.

'2014 YILINDA FB ÜNİVERSİTESİ'NİN İLK ADIMLARI ATILMIŞ OLUR'
FB Üniversitesi; her projeyi eleştirebilirsiniz ama eğitime katkı sağlayacak projeler olduğunda ağzınızı açmamalısınız. FB Spor Kulübü YÖK'ten karar çıktıktan sonra 25 milyon dolar parayı nereden bulacak? FB, 25 milyon dolar parayı bulamayacak güçteyse FB camiası bunu kendi içinde halleder. Bu kadar mı anlamıyorsunuz, ayıp. FB'nin para bulma gücü sonsuzdur. Üniversitenin parası hazır, o paralara da ihtiyacımız yok. Planı projesi belli, yılbaşına kadar bu sorun çözülmüş olur. 2014 yılında FB Üniversitesi'nin ilk adımları atılmış olur. Kayışdağı'ndaki kolejin yanında yapılacak.

'FB'NİN TOPLAM BORCU SADECE 200 MİLYON DOLAR'
Eğitim seçim malzemesi yapılamaz, tıpkı din gibi. Herkesin önünde söz veriyorum, 2015'te yapılacak olan seçimimizde bir madde koyacağım. Ben bu kulübe kendi zihniyetime göre idare ederekn yatırım amacıyla evler arsalar aldık, kulübe bir şeyler kalsın istedik. Bir tanesi de kardeşimin yapmış olduğu villaların 8 tanesini kulübe aldık. Futbolcularımız kalsın istedik. Kalmazlarsa da dışarıda kalın biz parasını ödemeyiz dedeik. Bu konu sürekli suistimal edildi. FB'nin bugüne kadar bu konuyla ilgili ne masrafı varsa ben bunların çekini teslim edeceğim ve satılsın mı iade mi edilsin diye soracağım. Beni başka türlü yargılayamanlar kirli emellerine beni bulaştıramadıkları için bu tür çirkin şeyler suçluyorlar.

FB'nin borcu 1 trilyon diyorlar. FB'nin 500 milyon doların karşısında nesi var diye bakıyorlar mı? Yalnız Fenerium'un değeri 300 trilyon. FB Futbol A.Ş'nin değeri 800 milyon. Bunları hep şişirme rakamlarla kamuoyuna yansıtıyorlar. Yalan söyleyemezsiniz, yalan ortaya çıkar. Biz hile hurda yapamayız, çünkü biz gittikten sonra bunu yüzümüze vururlar.

'FB 10 ZENGİNE MAHKUM EİDLEMEYECEK KADAR BÜYÜK'
FB Spor Kulübü'nün finansal durumu kötü niyetli kişiler tarafında gündeme getirilmektedir. Özetle toplamda borç sadece 200 milyon dolardır. FB'ye kalkındıracaklarını iddia edenler FB'yi tanımıyorlardır, FB halkın takımı. FB'nin TÜSİAD'a ihtiyacı yoktur. FB 10 zengine mahkum edilemeyecek kadar büyüktür. FB'nin, Şükrü Saraçoğlu stadına Fenerium'a sahip olduğunu anlayamadılar.

Demokratikleşme TÜSİAD modeliyle olmaz, 1 milyon üye ve FB taraftarıyla olur. 1 milyon üye projesi kulübümüzün bu zihniyete teslim etmeme düşüncesindeyiz. 3 Temmuz'ların bir daha yaşanmaması içindir.

Değerli mahkemelere sesleniyorum, lütfen kulüpleri zor duruma düşürmek için kararlar almayın.

Pendik'te bir arazi alacağımızı söylemeye başladık, herkes stadı oraya alacağımızı söylemeye başladı, stad burda kalacak, hiçbir yere taşımayacağız. Pendik, amatör sporcularımızın barınacağı bir mekan olacaktır. Oradaki amaç 15-20 tane futbol sahası yapmak, basketbol voleybol...

'KENAN EVREN LİSESİ'NİN YERİNE AVM YAPILACAK'
Kenan Evren Lisesiyle ilgili tüm gereklilikleri yerine getirdik. Kenan Evren Lisesi'nin yerine ihaleyle AVM yapılacak.

Yakında Kalamış yat limanı ihaleye çıkarılacak. İhaleye kim girmek istiyorsa FB'yi yanınıza alın, beraber girelim diye Ali Koç'tan ve Ferit Şahenk'ten rica ettim.

FB olarak bir banka kurmak için yoğun çalışmalarımız sürüyor.

Bunlar seçim projeleri değildir, bunlar FB Spor Kulübü'nün projeleridir, Aziz Yıldırım projeleri de değildir. Biz yarın kaybedebiliriz de ama bu projelerin FB için yapılması gerektiğini söylüyorum.

AYDINLAR'A SORULAR
98'e dönmek üzereyiz, o zihniyet başladı. Sayın Aydınlar Bey'e bu kongrenin hayırlı olmasını diliyorum. FB'nin gerçeklerini de başka noktalara götürmeden doğru olarak anlatmak lazım. Şimdi kimler FB'ye başka olması gerekiyor diye bir soru sorduğumda en başta ikiyüzlü olanların bu kulübe başkan olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Anjiyo olmuştum, yanıma Aydınlar geldi, ona o halimle dedim ki "FB şike yapmamıştır, FB üzerine bir oyun oynanıyor" Yalnız Mehmet ALi Bey hiçbir şey ortada yokken savcılara gitti ve bir açıklama yaptı "Durum çok vahim" dedi. Belge bilgi hiçbir şey yok, o buna inandı. Ondan sonra bu süreci yanlış yönetti. O inandı, o yüzden böyle oldu.

Bu süreçle ilgili kendisine sorular sormak istiyorum.

* 2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir?
* FB 2010-2011 sezonunda şike yapmış mıdır?
* Şenez Erzik ile Başbakan'a gittiğiniz, Sayın Başbakan şike yapıldı mı diye sorduğunuzda siz ne cevap verdiniz?
* FB'ye başkan olabilirsem, FB'nin şike yaptığına inanıyorsan FB'nin şampiyopnluk kupasını Tranzonspor'a verecek misiniz?
* FB'den puan silecek misin?
*FB'nin Avrupa kupasına gönderecek misin?
*Senin başkanlığın dönemde düzenlenen 19 maçta şike olduğunu söyleyen etik kurulu raporuyla 2. etik kurulu raporu arasındaki farkın nedeni senin görevde olmaman mı? Ne değişti?
*FB'nin tesislerine gelmemene rağmen rakip takımların maçlarında onur konuğu olmanı nasıl açıklayacaksın?
* Seni FB'lilerin değil de GS'lıların desteklemesi tesadüf mü?
*Sen GS'nin başkan adayı mısın? GS'daki mesai arkadaşın Lütfü Arıboğan'ı da yönetime alacak mısın? Eğer başkan olursan TFF'de yaptığın gibi GS'lılarla elele vererek FB'yi GS'ya mı katacaksın?
* Futbolcu İbrahim Akın'a lisans verme şansı olarak ancak Akın'ın yapmadığı şikeyi itiraf etmesi durumunda lisans vereceğini söyledin mi söylemedin mi?
*UEFA Müfettişi geldiğinde Lütfü Arıboğan'la kapalı kapılar arkasında neler konuştu?

Mehmet Ali Bey gazetelere ilan veriyor, ben gazetelere ilan vermeyeceğim. 1 milyar 600 milyon para ödedim size mesaj attım diye, 'para kulüpten mi' diye sormaya başladılar. Bugüne kadar her türlü harcamamı ben kendim ödedim, kulübün hiçbir hesabında benimle ilgili bir evrak bulamazlar. Gazetelere yazdırdıkları insanları tanıyorum, onlar hakkında iki kelime söylerim rezil olurlar.

Mehmet Ali Bey FB'yi çok seviyor. O kadar çok seviyor ki şimdi size anlatacağım:

98 yılına kadar FB'ye başkan olabilmek için grupların onayını almak gerekirdi. FB Kongresi'ne 90 yılında üye oldum. Ben başkan olana kadar 6000 üyeyle bu kulüp idare ediliyordu. Şimdi 13 bin kişiye geldik. Ben başkan adayı olacağım, Sayın Yüksel Çağlar o zaman Aziz Yılmaz ile beraberdi. Orada konuşuyoruz, grup 'şu kadar adam veririm' falan diyordu. Benden 1 milyon dolar istedi, biz kabul etmedik, anlaşamadık ayrıldık. Başkan olacak adamlardan para koparmaya çalışıyorlar, bunlar FB'yi düşündüğünden değil, kendi ceplerini doldurmaya çalışıyorlar.

Ben başkan olduktan sonra benimle pazarlık ettiler, Aziz Yılmaz benimle pazarlık etti, istediklerini medyaya verdiler, ama gerçeği söylemediler, o gün o yönetimi bana sattılar, yok ettiler. Sayın Aydınlar; bu Aziz Yılmaz senin yazıhanene gelip de seni tehdit etmedi mi? Senden 1 milyon dolar istedi mi? Bugün nasıl onunla birlik olursun? O zaman onun yüzünde sokağa çıkamıyordun. FB bir daha 98 yılına dönerse FB o zaman kaybeder.

Evlat acısı büyüktür, benim NTV'de söylediğim sözleri yanlış anladılar. Biz onun kötü gününde yardımcı olduk, o bize destek olmadı demek istedim ben. Başka anlamda konuşamam, vicdanen rahatsız olurum.

Acıbadem, Avrupa'ya gitti FB'nin gücü ve Mehmet Ali Bey'in katkılarıyla. Gittik Cannes'da ikinci olduk, üzüldük falan. Ertesi sene biz Ünilever ile beraber Bakü'de takım şampiyon oldu, Türkiye'ye ilk kez Avrupa şampiyonluğunu getirdi, hepsi mahkemeye geldi, kupayı getirdiler.

O arada oyuncular Mehmet Ali Bey oyuculara paralar vermiş, kombine kartları vermiş. Sonra 102 milyarı FB'den geri almış, kombineleri iade etmiş. 878 bin 755 bin lira bütün oyunculara verdiği avanslar var, toplam 981 bin 347 lira kulüpten tahsil etmiştir. Kulübü çok seviyor kendisi.

3 Temmuz süreci başlarken hiçbir şey düzgün ve doğru bir şekilde yürütülemedi. Etik kurulu raporunu UEFA'ya gönderildi, bize hiçbir şey sorulmadı. UEFA'da her şey polis fezlekesi üzerinden işledi.

Madem şike yaptık, FB'yi niye küme düşürmediniz? Aklınızdan geçen bir şeyi icraate koymamışsan nasıl suç olsun? 19 maçı 3 oyuncuyla mı yaptık? Daha fazla konuşmak istemiyorum.

Cami kapılarında amigolara paralar vermek istediler. Cami kapısında pazarlık yaptılar. Gazetelere ilan veriyorlar. Yazık o paralara, bari FB'ye verin. Acıbadem hastanesine insanlar gidiyor, ben de gittim, gideceğiz de. Orada isimlerimizi yazıyorlar. Geçen Eren isimli birini arıyorlar, bir bayan çıkıyor. Ne için aradınız diyor? FB Kongresiyle ilgili oy isteyeceğiz diyorlar. GS'lılara mesaj çekiyorlar. Aydınlar'a oy toplamak için kongre üyesi diye 4 yaşındaki çocuğu arıyor, Galatasaraylılara SMS atıyorlar.

Kongreye katılın, FB'ye yakışan 10 bin kişinin katılacağı bir kongre yapalım. O güzel FB Ülker Arena'da olalım. GS yapamaz, BJK yapamaz, biz hep ilkleri yaptık, öyle güzel bir yer yapamazlar. 15 senede 8 kez şampiyon olduk, 2006 şampiyon olsaydık, 4-5 sene bizi tutamazlardı, iyi transferler yaptık, bizi gönderdiler Metris'e.

FB 98'e düşmesin, o günlere gitmesin, 3 Temmuz'a gitmesin. Burda en önemli suç Federasyon Başkanı'nındır. İyi yönetemedi. Aziz yıldırım bir gün Fenerbahçeli olmak için değil, Fenerbahçeli ölmek için yaşamıştır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...