Aziz Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Yıldırım, Ergin Ataman'ın hem Galatasaray hem de A Milli Takım'da çalışmasına karşı olduğunu belirterek, "Ergin Ataman ya Galatasaray ya da milli takımın antrenörü olacak. Aksi olursa milli takıma oyuncu göndermeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Haberler - Ntvspor - Anadolu Ajansı 27.08.2015 - 01:17

Aziz Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe Sportif Direktörü Giuliano Terraneo Habertürk televizyonuna açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz sezon kaybedilen şampiyonluk yarışında, Rize'deki 'kurşunlanma' olayının çok etkili olduğunu vurgulayan Aziz Yıldırım, "Geçen sene neden transfer yapmadık. Bir sene önce Türkiye Ligi şampiyonu Fenerbahçe'ydi. Kadrosu iyi miydi? Kaç puan farkla şampiyon olmuştu. İkinci dönem başlıyorsunuz. Oyuncular herkes aynı. Bir tek Diego'yu transfer ettik. Devam ettik. Fenerbahçe'nin başına ne geldiğini bilmeden hep ahkam kesiyorsunuz. Rize'de kimin otobüsünü kurşunladılar. Rize akşamı Fenerbahçe kaçıncıydı. Liderdi. 5 tane gol atmış, herkes seviniyor, herkes motive olmuş. Bir saat sonra uçağa giderken otobüs kurşunlanmış ve vahşet bir şekilde o oyuncuların ölüme gideceği bir provokasyon yapıldı. Ondan sonra 5 maçta oyuncuları toparlayabilir misiniz? Ondan sonra maçlar ertelendi. 8 ay geçti, nerede failler. Bunları hiç sormuyorsunuz, anlatmıyorsunuz, ondan sonra Fenerbahçe neden şampiyon olmuyor. Türkiye'de bir futbol takımını yok etmek için, cinayet işlemek için bir operasyon düzenlendi" dedi.

ŞAMPİYONLUK İNSAN YAŞAMINDAN ÖNEMLİ Mİ? 

Sezon başında yaptıkları transferlerin de Rize'de kurşunlanan otobüsle ilgili sıkça kendilerine sorular yönelttiklerini ifade eden Yıldırım, "Mehmet Topal hadisesi. Yorgun kurşun deniliyor. Ona inanmak istiyorum. Danimarkalı oyuncumuz geldi, bize bu tür olaylar olur mu diye soruyorlar. Ondan sonra şampiyonluk kaçtı deniliyor. Bizi yok etmek, sporcuların hepsini yok etmek için operasyon yapıldı. Operasyonu kimin yaptığını sorumlular açıklayacak. Benim için o çocukların bir tanesinin kılına zarar gelecekse yüz tane şampiyonluk gitsin. Şampiyonluk insan yaşamından önemli mi? Bugün biz rahat mıyız? Değilim. Bu oyuncuların başına neler gelecek diye düşünüyoruz. Ben de bu düşünceler var. O çocukların beyinlerinde de ailelerinde de var. Biz önce bunları çözelim. camiası gelir gider, şampiyon oluruz veya olmayız, bunlar çözülür; ama en büyük sorun Rize'deki olayın çözülmesidir. O olay çözülmeden liglerin oynanmaması gerekir. Biz daha ileri gidersek, bizim için her şeyi proveke ediyorlar derler" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin yaptığı transfer sayısının fazla olduğu yönündeki sorulara da, bazı örneklerle cevap veren Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe 10 tane futbolcu aldı deniliyor, geçen sene biz 1 tane, Trabzon 21; Beşiktaş 8, Galatasaray 10 tane transfer yaptı. Bu sene biz 11 tane yapıyoruz. Son iki sezonda en az transferi biz yaptık. Bize bu kadar transferi nasıl yapıyorsunuz diye soruyorlar. Bu takımlar nereden transfere para buluyor. 81 trilyon yalnız kombine satışından gelen para var. Federasyon'dan gelen 40 trilyon aldık. Burası Fenerbahçe. Ben kanunsuz iş yapsam, maliye ve SPK'ya hesap veriririz" ifadelerini kullandı.

AZİZ YILDIRIM'DAN ATAMAN RESTİ

Yıldırım, Ergin Ataman'ın hem Galatasaray hem de A Milli Takım'da çalışmasına karşı olduğunu belirterek, "Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı'nı aradım. Ergin Ataman eğer milli takıma devam ederse, Fenerbahçe milli takımdaki oyuncularını göndermeyecek, çekecek. Ergin Ataman ya Galatasaray ya da milli takımın antrenörü olacak. Aksi olursa milli takıma oyuncu göndermeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman'a sert tepki gösteren Yıldırım, "Vatan hizmeti yaptığını söylüyorsun. Madem vatan için hizmet ediyorsun o zaman kazandığın parayı parayı götür şehit ailelerine yatır. O insanlar ondan faydalansın. Fenerbahçe armalı havluları tekmeleyeceksin sonra milli takım antrenörü olacaksın. Fenerbahçe camiasının başkanını mahkemeye vereceksin, ben de tıpış tıpış oyuncuları göndereceğim. Neye mal olursa olsun hiçbiri gidemez" diye konuştu.

"SOW YA YOLCU, YA TRİBÜNE YOLCU"

Yıldırım, Katar ekiplerinden Al Ain'in 15 milyon avro teklif ettiği Moussa Sow'u, takımda kalıp huzur bozması halinde tribüne yollayacağını belirtti.

Sow'un kendisine önce gitmek istemediğini söylediğini ancak şimdi tam tersi konuştuğunu duyduğunu belirten Yıldırım, "Sow ya yolcu, ya tribüne yolcu. Huzuru bozarsa tribüne yollarım" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...