Aziz Yıldırım'dan yaylım ateşi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yine bomba gibi açıklamalar yaptı!

Haberler - Ntvspor 30.05.2015 - 20:24

Aziz Yıldırım'dan yaylım ateşi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Genel Kurul'da çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkanlığı döneminde yapılan tesisler sayesinde artık "Ayrıcalıklı Fenerbahçeli" konumuna geldiklerini savunan Yıldırım, yeniden seçilirse kendisine hakaret edenlerden hesap soracağını söyledi. Fenerbahçe Ülker'in artık yoluna Fenerbahçe adıyla devam edeceğini, Ülker'in ayrıldığını belirten Aziz Yıldırım, Murat Ülker'e de teşekkür etti.

Rakibi Hulusi Belgü'ye de yüklenen Fenerbahçe Başkanı, "Ben öyle bir babanın oğluyum ki kimse beni tehdit edemez" dedi. Belgü'nün "5 sene içinde Fenerbahçe'yi Avrupa Şampiyonu yapma" vaadine atıfta bulunan Başkan Yıldırım, "Gelin kulübe 5 sene içinde Fenerbahçe'yi Avrupa Şampiyonu yapacağınıza dair 100 milyon dolarlık teminat verin, ben bugün adaylıktan çekileceğim" dedi.

Yıldırım bu arada, Ersun Yanal'ın ses kaydının yayınlanma emrini kendisinin verdiğini de itiraf etti.
 
İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları...
 
"25 MİLYONDAN BİRİ DEĞİLİZ, AYRICALIKLI FENERBAHÇELİYİZ"
Konuşmasına 1990'da yönetici olduğu zaman Fenerbahçe'nin tesislerinin ne kadar kötü durumda olduğunu anlatarak başlayan Yıldırım, gelinen noktayı aktardı. Yıldırım "Ben ve arkadaşlarım bu yaptıklarımızla övüneceğiz, çocuklarımız övünecek" dedi.
 
Hiçbir yaptıklarından pişman olmadıklarını, her şeyi Fenerbahçe'yi sevdikleri için yaptıklarını vurgulayan Yıldırım, "Biz o 25 milyondan biri değiliz. Biz ayrıcalıklı Fenerbahçeliyiz. Kolay değil, vatanın zindanlarında yatmak" diye konuştu.
 
"AYDINLAR BANA 3 TEMMUZ'UN KOMPLO OLDUĞUNU SÖYLEDİ"
Aziz Yıldırım salonda bulunan Mehmet Ali Aydınlar'ı da işaret ederek "3 Temmuz'da hastanede beni ziyaret etti, bana 'bu bir komplodur' dedi" diye konuştu.
 
Yıldırım, mahkemede son sözünü soran hakime verdiği yanıtı hatırlatarak "Ben hakime 'Darağacında olsam bile son sözüm Fenerbahçe' demesem siz bu ruhu yaratamazsınız" dedi.
 
"SEÇİLİRSEM..."
Rakibi Hulusi Belgü'yü kastederek "Beni tehdit ediyorsunuz, beni kimse tehdit edemez! Ben öyle bir babanın oğluyum ki beni kimse tehdit edemez. Her gecenin sabahı olmaz, bunu çok iyi bilirim, herkes de bilsin" diyen Yıldırım, bugüne kadar her şeye sabrettiğini belirtti. Hakaretlere bile yanıt vermediğini ifade eden Fenerbahçe Başkanı, "Yarın akşam seçilirsem, pazartesi sabahından itibaren herkesten hesap soracağım bunu bilin" dedi.

ÜLKER İLE YOLLAR AYRILIYOR!
Aziz Yıldırım konuşmasında, basketboldaki yeniden yapılanmayı da aktardı. Ülker Arena'yı yaptığı için Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'e teşekkür eden Yıldırım, "Murat Ülker beni hapisteyken ziyaret etti ve 'Sen çıkmadan bu salonu açmayacağım' dedi" diye konuştu. Yıldırım, Murat Ülker'in bundan 2 yıl önce kendisine "Biz işlerimizi başka düzene sokuyoruz. 2 sene sonra da Fenerbahçe'den ayrılacağız" dediğini belirten Yıldırım, kendisinin ise "2 yıl daha ben bırakana kadar devam et" diye yanıt verdiğini belirtti. Normalde bu kongrede bırakmayı planladığını ama mahkeme süreci yeniden başladığı için devam ettiğini ifade eden Yıldırım, "Seneye Ülker yok 25 milyon lazım, kolay değil. Futbolda yıldız alacağız 50 milyon lazım, kolay değil. Hepsini anlatacağım" dedi.
 
"DİKTATÖR OLSAM..."
Kendisinin kulüpte sevgisizliğe neden olduğu iddialarını da yanıtlayan Yıldırım "Benim korumam yok. Her yere gidiyorum, herkesle konuşuyorum. Ama benim kime sevgim yok biliyor musunuz? Fenerbahçe'ye ihanet edenlerle, Fenerbahçe'nin parasını çalanlara sevgim yok! Ne yapayım onlarla dost mu olayım?" dedi.
 
Kendisinin diktatörlükle suçlandığını ama 1 milyon üye kampanyasının amacının kulübü halka açmak olduğunu ifade eden Aziz Yıldırım "Diktatör halka açmaz burayı. 10 bin üyede bırakırdım ölene kadar başkan olurdum" diye konuştu.
 
"ALİ KOÇ SÖZ VERDİ..."
Mahkemeden çıkacak kararı kendisi açısından umursamadığını, tek sıkıntısının Fenerbahçe'ye leke sürülmesi olacağını vurgulayan Yıldırım, "Bu leke Fenerbahçe'nin üzerinde olmazsa, ben lekeleneyim önemli değil. Ben önemli değilim, insanım ölür giderim" ifadelerini kullandı.
 
Kendisinden sonra Ali Koç'un başkan olmasını istediğini de söyleyen Aziz Yıldırım, kongrede konuşma yaparken "Ben çapulcuyum" diyen üyeye atıfta bulunarak "Benden sonra çapulcular başkan olacaksa yandık" dedi.

"Ali Koç bana 'Bıraktığın gün aday olacağım' diye söz verdi. Sözünü yemez..." dediğini da aktaran Yıldırım, ardından rakibi Hulusi Belgü'ye yüklendi.
 
"TEMİNAT VER, ADAYLIKTAN ÇEKİLEYİM"
Şeref sözü verdiğini vurgulayıp Belgü'ye çağrıda bulunan Fenerbahçe Başkanı, "Fenerbahçe'yi 5 yıl içinde Avrupa şampiyonu yapacağınızı söylediniz. Gelin kulübe 5 sene içinde Fenerbahçe'yi Avrupa şampiyonu yapacağınıza dair 100 milyon dolarlık teminat verin, ben bugün adaylıktan çekileceğim. Hulusi duydun değil mi? Eğer şampiyon yaparsam ben o teminatı geri almanı sağlarım" dedi.

BELGÜ'YE SUÇLAMA!
Hulusi Belgü'ye bir de suçlamada bulunan Aziz Yıldırım, Kadıköy'deki bir Galatasaray derbisinde, sarı kırmızılı misafir taraftarların oturacağı tribüne saman ve çürük yumurta koyduranın Belgü olduğunu iddia etti.
 
"YANAL'IN KAYDINI BEN YAYINLATTIM" 
Aziz Yıldırım, Ersun Yanal'ın futbolculara yaptığı küfürlü konuşmanın ses kaydının internette servis edilmesi hakkında da çarpıcı bir açıklama yapan Aziz Yıldırım, kaydın yayınlanmasını kendisinin istediğini itiraf etti. Yıldırım "Ben görüntülü kaydın yayınlanmasını istedim ama tape gibi sadece ses yayınladılar, dediğimi yapmamışlar" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...