Babacan: Yeni sayfa açacağız

Fenerbahçe'nin genç file bekçisi Volkan Babacan, Takım içinde uyumsuz bir hava yok. Herkes birbiriyle iyi anlaşıyor hiçbir problem yok. İnşallah kötü günleri unutturacağız'' diye konuştu.

10.12.2009 - 16:31

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin genç file bekçisi Volkan Babacan, ilk yarının bitmesine 2 hafta kaldığını hatırlatarak, ''Kalan iki maçımızı da kazanacağımıza inanıyorum'' dedi.

Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamada bulunan Volkan Babacan, zorlu bir dönemden geçtiklerini dile getirerek, öncelikle Ankaragücü maçını mutlaka kazanmaları gerektiğini belirterek, ''Bütün futbolcular ve hocamız kazanmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Bu durumdan çıkmak için tek bir şey var, o da galibiyet'' dedi

Ankaragücü maçını kendi sahalarında seyircisiz oynayacaklarını dile getiren Volkan Babacan, ''Galibiyetlerimizde taraftarımız çok önemli rol oynuyor. Gücümüzü taraftarımızdan alıyoruz. Taraftarımız bizim ayrılmaz bir parçamız. Taraftarımızın olmaması bizi biraz zorlayacak ama bu maçta kazanmaktan başka çaremiz yok. Son dönemde yaşanan olumsuz gelişmelerden çok iyi dersler aldığımızı düşünüyorum. Bundan sonra yeni bir sayfa açacağız ve bizim daha kötüye gideceğimizi düşünenlere de iyi bir cevap vereceğiz'' şeklinde konuştu.

'FENERBAHÇE'DE AS-YEDEK AYARIMI YOK'
Fenerbahçe futbol takımında as-yedek ayrımı olmadığını ve herkesin bu takımın önemli bir parçası olarak görüldüğünü dile getiren Volkan Babacan, ''Takımda oynayan-oynamayan diye bir şey yok. Bir başarı elde ediyorsak hepimiz çok seviniyoruz'' dedi.

Genç kaleci, mağlubiyetten sonra da aynı şekilde üzüldüklerini kaydederek, ''Birimizin diğerinden farklı olduğunu düşünmüyorum. Hocanın seçimine, oyuncu tercihine hepimiz saygı duymalıyız. Herkes elinden geldiği kadar çalışıyor. Burada tek bir hedef var, o da Fenerbahçe'nin başarısı, Fenerbahçe taraftarının mutluluğu. Onun için çalışıyoruz. Takım içinde uyumsuz bir hava yok. Herkes birbiriyle iyi anlaşıyor hiçbir problem yok. İnşallah kötü günleri unutturacağız'' diye konuştu.

'KAYBEDİLEN BİR ŞEY YOK'
Gelinen noktada aslında hiçbir şeyin kaybedilmediğini, ama bir an önce toparlanmaları gerektiğini vurgulayan Volkan Babacan, ''İlk 8 haftada üstün bir performansımız vardı, istediğimiz sonuçları alıyorduk. Daha sonra bu performansımız geriye düştü, bize yakışmayan maçlar oynadık ve doğal olarak da kaybettik. Fakat daha hiçbir şeyi kaybettiğimizi düşünmüyorum. Daha uzun bir periyot var, sezon sonunda gülen taraf biz olacağız. Tek düşüncemiz kalan iki maçımızı da kazanarak bu devreyi lider bitirmek. Ankaragücü maçını kazanmak istiyoruz daha sonra Trabzonspor'u da yenip, devreyi lider bitireceğimize inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'de forma giymenin büyük bir şans ve ayrıcalık olduğunu belirten Volkan Babacan,    ''İkinci kaleci olmak zor bir durum. Çünkü kalecinin her zaman oynaması lazım ama şu an Volkan ağabey oynuyor, hak ediyor ki oynuyor, hocamız ona görev veriyor. Milli takımın kalesini de o koruyor. Çok iyi anlaşıyoruz, aramızda bir sıkıntımız yok, hiçbir problemimiz olmadı, olmaz da. Herkes her an bu kaleye geçebilir, onun için çalışıyoruz, mücadele ediyoruz ve sıra bize geldiğinde de elimizden geldiğince Fenerbahçe kalesini layıkıyla koruyacağımıza eminim.'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...